SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dev proje başlıyor

Kenan Evren Lisesi'ni Temmuz ayında devralacak olan sarı-lacivertliler, proje için firmaların vereceği maliyet 30 milyon doları geçerse, inşaatçı F.Bahçeliler'i devreye sokacak.

Güncellenme: 11:53, 17/06/2014
Dev proje başlıyor

Fenerbahçe yönetimi, Şükrü Saracoğlu Stadı’nın hemen yanındaki Kenan Evren Lisesi projesini sonlandırmak üzere… Milli Eğitim Bakanlığı’nın, devam eden sınavların sona ermesini beklediği, sınavların bitmesinin ardından okul arazisinin Fenerbahçe Spor Kulübü’ne devri için gereken onayı vereceği belirtildi.

 

 

Söz konusu devrin Temmuz ayı içerisinde gerçekleşmesi ve Fenerbahçe’nin bu konuya hız kazandırması bekleniyor. Kanarya, 26 bin metrekare inşaat yapılacak olan araziye Otel, AVM ve Rezidans içeren bir kompleks yapacak. Yerli ve yabancı firmalarla görüşmeler sürdürülüyor. Bu görüşmeler, arazinin kulübe devrinin tamamen sonuçlanmasının ardından noktalanacak.

İLK KAZMA AĞUSTOS’TA

Fenerbahçe çılgın projesi için inşaat startını Ağustos ayında vermeyi planlıyor. Kulüp, bu projenin toplam maliyetinin 30 milyon dolar civarında bir bedelle tamamlanacağını düşünüyor. Firmalardan gelecek fiyatlar, bu bedellerin üzerine çıkarsa, Başkan Aziz Yıldırım inşaatın yapımı için kolları sıvayacak. Bir firmaya proje çizdirilecek, inşaat için yüklenici firma bulunacak. Tüm bu işler için başta Aziz Yıldırım olmak üzere, eski ve yeni tüm yöneticilerden uzman isimler devreye girecek.

YILDA 10 MİLYON DOLAR GELİR F.Bahçe’nin AVM, Otel ve Rezidans içeren bu projeyle yılda yaklaşık 10 milyon dolar ekstra gelire ulaşabileceği ifade ediliyor. Böylece “Yeni gelirler bulmazsak, kriz kapıda” diyen Başkan Aziz Yıldırım, 1 Milyon Üye’den sonra ikinci önemli hamlesini de yapmış olacak. Sarı-lacivertliler, projeyi 2017 yılında bitirip para kazanmaya başlamayı hedefliyor.

FABIO CAPELLO: OLAN İNGİLTERE’YE OLDU!

APPIAH: ERKEN GOL PLANLARIMIZI BOZDU

 KOLOMBİYA’DA CARLOS BACCA SAKATLANDI

COENTRAO DÜNYA KUPASI’NA VEDA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:10:00,