SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-Kırmızılıların sportif direktörü Walter Sabatini İstanbul'a gelerek genç yıldız için Fenerbahçe'nin kapısını bir kez daha çaldı. Transferde fiyat farkı şu an için 3 milyon euro.

Serie A temsilcisi AS Roma, Salih Uçan'dan vazgeçemiyor. Bir süre önce genç oyuncunun transfer görüşmelerini Fenerbahçe ile yaşadığı parasal uzlaşmazlık nedeniyle askıya alan İtalyan ekibi, karar değiştirerek yeniden Sarı-Lacivertlilerin kapısını aşındırdı.

İşi daha da sıkı tutuyorlar

Daha önce Salih Uçan konusundaki pazarlıklarını menajerler aracılığıyla yürüten Roma, bu kez işi daha sıkı tutarak Sportif Direktörü Walter Sabatini'yi transferde tam yetkili olarak görevlendirdi. Bu kapsamda önceki gün kurmaylarıyla birlikte İstanbul'a gelen Sabatini Fenerbahçe cephesiyle müzakerelere yeniden start verdi. Peki ikinci Roma çıkarması sonrası Salih Uçan transferinde son durum ne?

Ödeme planı sorun olmuştu

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, daha önceki pazarlıklarda kapıyı 15 milyon eurodan açmış ancak daha sonra Roma'nın indirim talebi üzerine bu rakamı kısa vadeli bir ödeme planı şartıyla 12 milyon euro seviyesine kadar çekmişti. Ancak bu bedeli de yüksek bulan İtalyanlar masadan kalkmıştı. Hatta Çizme basını da Serie A ekibinin Salih'ten vazgeçtiğini yazmıştı.

Aziz Yıldırım taviz vermiyor

Son yapılan temaslarda ise Sabatini'nin 9 milyon euro civarında yeni bir teklif sunduğu öğrenildi. Ödeme planında da Fenerbahçe'nin taleplerine yaklaşıldığı belirtildi. Ancak gelen ilk bilgilere göre Kanarya, Roma'nın ısrarlı tutumuna karşın Salih'in bonservis bedeli konusunda henüz bir tutum değişikliğine gitmedi. Tarafların önümüzdeki günlerde yeniden bir araya geleceği ve transfere olumlu ya da olumsuz nokta koyulacağı ifade edildi.

 

 

FABIO CAPELLO: OLAN İNGİLTERE’YE OLDU!

APPIAH: ERKEN GOL PLANLARIMIZI BOZDU

KOLOMBİYA’DA CARLOS BACCA SAKATLANDI

COENTRAO DÜNYA KUPASI’NA VEDA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:08:38,