SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’dan tarihi derbi açıklaması

Aysal, Galatasaray Kulübü olarak, Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe Ülker ile yapacakları 7'nci maça çıkmama kararı aldıklarını duyurdu.

Güncellenme: 11:07, 17/07/2014
Aysal’dan tarihi derbi açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Beko Basketbol Ligi’nin play-off final serisinde Fenerbahçe Ülker ile 19 Haziran Perşembe günü Ülker Sports Arena’da Fenerbahçe Ülker ile yapmaları gereken maça çıkmayacaklarını açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulunun yaptığı değerlendirme toplantısının ardından Başkan Aysal, GS TV’de açıklamalarda bulundu.

Aysal’dan bomba açıklamalar paylaşan: AMKSpor

Gerçekleştirdikleri durum değerlendirmesinin ardından kararı açıklayan Aysal, “Can güvenliğini hiçe sayan ve hukuku ayaklar altına alan kararlar karşısında, Galatasaray Erkek Basketbol takımı perşembe günkü maça çıkmayacaktır ve bu kirli senaryonun bir parçası olmayacaktır” dedi.

Aysal, “Türkiye’ye basketbolu getiren kulübümüzün, basketbol erkek ve bayan takımlarının önümüzdeki dönemde lig yarışından çekilmesi hususu da en yakın zamanda ilgili kurullarımızda değerlendirilecektir” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nun Fenerbahçe Ülker’e verdiği cezayla ilgili de Aysal, “Türkiye’de basketbolu yönetmekle görevli, ancak ipleri başkalarının elinde olan bir federasyonun bugün aldığı kararı tanımıyoruz. Basketbol takımımızın hocası Ergin Ataman’ın dün akşam açıkça uyardığı gibi ve yöneticilerimizin basın toplantısında ortaya koyduğu tüm somut delillere rağmen, can güvenliğinin olmayacağı bir maçın seyircili oynatılması, tek kelimeyle Türk sporuna ihanettir. Kimsenin arzulamadığı vahim sonuçlara yol açabilecek bu kararda uyarılarımıza rağmen ısrar edilmesi tam bir sorumsuzluk örneğidir. Bu maçın mutlaka şaibesiz bir hakem kadrosuyla ve seyircisiz oynatılması gerekirdi” değerlendirmesinde bulundu.

“Hukukun hakim olduğu ülkelerde, spor dünyasının içinde olmaması gereken ‘şike hükümlüsü’ bir şahsın, kurulları ve hakemleri baskı altına alabildiği bir düzende, sporda adaletten ve ahlaktan söz edilemeyeceğini” savunan Aysal, sözlerini şöyle tamamladı:

“Play-off boyunca verdiği kasıtlı kararlarla niyetini ortaya koyan ve şike sürecinde tapelerde adı geçen hakemin, bu hayati maça atanması bile federasyonun iplerinin kimlerin elinde olduğunu göstermektedir. Can güvenliğini hiçe sayan ve hukuku ayaklar altına alan bu kararlar karşısında, Galatasaray Erkek Basketbol takımı perşembe günkü maça çıkmayacaktır ve bu kirli senaryonun bir parçası olmayacaktır. Türkiye’ye basketbolu getiren kulübümüzün, basketbol erkek ve bayan takımlarının önümüzdeki dönemde lig yarışından çekilmesi hususu da, en yakın zamanda ilgili kurullarımızda değerlendirilecektir. Galatasaray Kulübü, elindeki belgeler ve bilgiler ışığında, uluslararası federasyonlar ve uluslararası hukuk kurullarında hak arayışını da sonuna kadar sürdürecektir.”

 

FABIO CAPELLO: OLAN İNGİLTERE’YE OLDU!

 

APPIAH: ERKEN GOL PLANLARIMIZI BOZDU

 

KOLOMBİYA’DA CARLOS BACCA SAKATLANDI

 

COENTRAO DÜNYA KUPASI’NA VEDA ETTİ

Yayınlanma Tarihi:18:04,