SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldo’ya özel güvenlik ordusu

Cristiano Ronaldo'nun formasını giydiği Portekiz Milli Takımı için Dünya Kupası'nda alınan üst düzey güvenlik kararları uygulanmaya devam ediyor.

Güncellenme: 14:34, 16/06/2014
Ronaldo’ya özel güvenlik ordusu

Cristiano Ronaldo’nun formasını giydiği Portekiz Milli Takımı için Dünya Kupası’nda alınan üst düzey güvenlik kararları uygulanmaya devam ediyor.

Marca’nın haberine göre, Portekiz Federasyonu’nun özel isteği ile kafile ile birlikte hareket eden 50 özel güvenlik görevlisi takımın güvenliğini sağlıyor.

Brezilya’da Dünya Kupası protestoları devam ederken herhangi bir sorun yaşanmaması için ülkedeki güvenlik güçleri de seferber olmuş durumda.

3 farklı güvenlik gücünün görev yaptığı Dünya Kupası’nda Federal Polis, Sao Paulo askeri ve Brezilya ordusu görev yapmakta.

İspanya basınında çıkan haberlerde Portekiz’in kaldığı tesislerde de sürekli güvenlik görevlilerinin devriyeyaptığı ve en az 15 kişinin nöbet değiştirdiği ifade edildi.

Öte yandan 2 zırlhlı araçla birlikte 50 korumanın Cristiano Ronaldo için özel olarak tahsis edildiği ifade edilirken takım için 9 motosikletli polis, bir helikopter ve Sao Paulo Trafik Polisi seferber olmuş durumda.

Yayınlanma Tarihi:11:21,