SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray taraftarına çocuk tepkisi

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun bu akşam oynanacak olan derbide Galatasaray kulübüne verdiği kadın ve çocuklar önünde oynama cezasındaki önemli bir ayrıntı sarı kırmızılı taraftarları isyan ettirdi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
Galatasaray taraftarına çocuk tepkisi

Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında oynanan final serisinin 4. maçında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda olaylar nedeniyle Türkiye BasketbolFederasyonu tarafndan, sarı kırmızılı kulübe bir maç kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynama cezası verilmişti. Fakat son yıllarda federasyonlar tarafından uygulanan bu kez bir değişikliğe gidildi ve maçı izlemek isteyen kadınların bir çocuğa refakat etmesi zorunluluğu konuldu. Yani maçı izlemek isteyen kadınlar yanında çocuk olmadığı takdirde maça alınmayacak.

TBF’nin aldığı kararın satırbaşları şöyle:

* G.Saray – F.Bahçe Ülker maçı için 5.000 adet bedelsiz bilete izin verilecektir. * GS-FB maçında salon içindeki saha içi koltuklara seyirci alınmayacak ve bilet satışı yapılmayacaktır * G.Saray – F.Bahçe Ülker maçı günü otopark alanı kamu ve seyirci kullanımına kapalı olacaktır.” * GS-FB maçını salondan takip etmek isteyen kadın izleyicilerin bir çocuğa refakat etmesi gerekmektedir

Türkiye’de ilk kez uygulanan bu ceza Galatasaraylı taraftarlar tarafından sosyal medyada tartışıldı ve esprili paylaşımlara neden oldu.

İşte onlardan bazıları;

@aslanyar69 Tüp bebek oluyormu sormak lazım @TBForgtr

@SenguL_GuleR Malesef benım çocugum yok aksam kı maç için elınde fazla çocugu olan varsa lütfen bana ulaşsın maçtan sonra sag salim teslım edicem.

@UD1905GS: Karaborsada çocuklar 100tl… ikizler 150tl

@ebrutwitm Zor zamanlar için yetiştirmiştim 1 tane

@sportissimo9 Belki stad önünde kara borsacilar bu sefer cocuklari mac icin satar ;)

@aLLstar3_ Çocugunuz olabilirim :) yas 27 ama belki yuttururuz…

@erayybingol Bu vesileyle herkes evine yakin yerlerde dilenen yada su satan çocuklari tutsun kolundan maça gotursun

@SavkR_T33 Fazladan cocugu olan var miiiii diye sorabilirsiniz mesela

@Serhatebru58 2 periyotluk….uyku saatine denk geliyo:)))

Yayınlanma Tarihi:13:35,