SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Ünal Aysal’ın “Almanya ya da Hollanda ekolü üzerinde çalışacağız” şeklindeki açıklaması Galatasaray’ın bu yönde hareket edeceğinin göstergesi.

İlk olarak Matthias Sammer ismi üzerinde çalışmalara başlayan Galatasaray, başarılı teknik adamın, Alman Milli Takımı ve Bayern Münih’deki görevinden dolayı olumsuz sonuç aldı.

Jupp Heynckes için sezonun ilk haftalarında Fatih Terim’in ardından hamle yapan Galatasaray, ikinci kez şansını denedi ancak Heynckes’in emeklilik kararı ve vergi borcundan dolayı Almanya dışındaki herhangi bir ülkede görev yapamama kararı sarı-kırmızılı ekibin yine olumsuz cevap almasına neden oldu.

Başkan Ünal Aysal’ın daha önce takımın başına getirmek istediği Martin Jol için ısrarcı olabileceği belirtilirken sarı-kırmızılıların İsviçre’nin başında dünya kupasında yer alan Ottmar Hitzfeld konusunda da girişimlere başlayabileceği ifade ediliyor.

Bu sezon 4. yıldızı almak için mücadele verecek olan Galatasaray’da başkan Ünal Aysal’ın takımın başına başarı kriterine uygun ve kariyerli bir teknik adam getirmek istediği öğrenildi.

Salı günü Türk Telekom Arena’da yapılacak yönetim kurulu toplantısında adayların masaya yatırılması bekleniyor.

Ntvspor