SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Lucescu’nun alternatifi hazır

Lucescu’nun alternatifi hazır

Yeni teknik direktör arayışlarını sürdüren Galatasaray'da sürpriz bir isim gündeme geldi.

İtalyan Teknik Direktör Roberto Mancini ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına getireceği yeni ismi arayan Galatasaray yönetiminin gündemine beklenmedik bir isim girdi. Mircea Lucescu ile büyük ölçüde anlaşan ve Shaktar Donetsk’in kararını bekleyen sarı-kırmızılı yönetim, bir yandan da Ukrayna’dan gelecek olumsuz habere karşı alternatif isimler ile temas ediyor.

Başkan Ünal Aysal’ın “Alman ya da Hollanda ekolünden bir hoca alabiliriz” açıklamasının ardından merak edilen isim ortaya çıktı. Habertürk gazetesinden Erhan Telli’nin haberine göre Galatasaray, Lucescu ile anlaşma sağlanamazsa takımın başına Bayern Münih Sportif Direktörü Matthias Sammer’i getirecek. Sarı-kırmızılı yönetimin, 47 yaşındaki tecrübeli isme ilk teklifi yaptığı iddia edildi.

Tam bir yetenek avcısı olan ve 18 yaşın altındaki gençleri bulup yıldızlaştıran Sammer'le ilk görüşmeyi Almanya Altyapı Proje Koordinatörü olan Bülent Tulun yaptı. Yıllarca bu ülkede bulunan G.Saray İdari Menajeri Erdal Keser de bu transfer için devreye sokuldu.

DORTMUND'U ŞAMPİYON YAPTI

Almanya'nın efsane futbolcularından olan Sammer, 2001-02 sezonu nda Borussia Dortmund'u şampiyon yapıp UEFA finaline çıkardı. 2004-05 sezonunda da Stuttgart'ı Avrupa kupalarında oynattı.

Nisan 2006'da Almanya Futbol Federasyonu'nda alt yapıda göreve başlayan Sammer, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekmiş, ardından Bayern Münih'in alt yapısına geçmişti. Sammer, 2012'den bu yana Bayern Münih'te sportif direktörlük yapıyor.

HODGSON: ROONEY ELEŞTIRILERI YERSIZ İTALYA’DA BÜYÜK SEVINÇ

DROGBA GIRDI DERTLER BITTI: 2-1 İTALYA, ‘HIZLI’ İNGILTERE’YI DIZE GETIRDI: 1-2 DESCHAMPS BENZEMA’DAN UMUTLU

DEL BOSQUE TAKIMINA GÜVENIYOR PODOLSKI: RONALDO’YA KARŞI ÖZEL BIR PLANIMIZ YOK

KOSTA RIKA BIR DÖNDÜ PIR DÖNDÜ: 1-3