SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / ÖZEL HABER

Teknik Direktör Roberto Mancini’nin ayrılmasının ardından yeni teknik direktör arayışlarına başlayan Galatasaray’da, ilk tercih Shakhtar Donetsk’i çalıştıran Mircea Lucescu olmuştu.

Bugün Shakhtar Donetsk Başkanı Rinat Ahmedov ile kritik bir toplantı gerçekleştiren Lucescu, görüşmede söze başlayan isim oldu. Ülkedeki siyasi karışıklığın altını çizen başarılı çalıştırıcı “Geleceğimin ne olacağını bilmiyorum. Ülkenin durumu ortada. Bazı futbolcular takımdan ayrılmak istiyor. Bu futbolcuların satılması başarılı bir sezon geçirmemizi engeller” diyerek endişelerini dile getirdi.

Galatasaray’ın kendisine yaptığı teklifi de Ahmedov’a aktaran Lucescu “Galatasaray’ın teklifini değerlendirmek istiyorum. Ancak prensiplerim gereği bana yapılan teklife cevap vermeden önce sizin görüşünüzü almak istedim. Eğer izin verirseniz Türkiye’ye dönmek ve sarı-kırmızılı kulüpte çalışmak isterim” diyerek izin istedi.

AHMEDOV GÜVENCE VERDİ

Daha sonra söze giren Başkan Ahmedov, ilk olarak Lucescu’ya güvence verdi. Ülkedeki karışıklıkların takımı kesinlikle etkilemeyeceğini söyleyen Ahmedov “Hiçbir futbolcumuzu satmayacağız. Seninle de 10 yıldır başarılı bir grafik yakaladık. Bu beraberliği devam ettirmek istiyorum. Eğer arzu edersen sözleşmeni de uzatabilirim. Galatasaray’ın sana verdiği rakamdan daha fazlasını öneririm” diyerek Lucescu’yu ikna etmeye çalıştı.

Son olarak paranın sorun olmadığını söyleyen Lucescu’ya “Biliyorsun ki buradaki hesapların bloke altında. Eğer gidersen verdiğin emeklerin karşılığını alamadan gideceksin. Bunu da düşünmeni tavsiye ederim. Ukrayna’da en azından bir yıl daha kalman senin için en iyisi olur” diyerek toplantıyı tamamladı.

Görüşmenin ardından bir süre düşündükten sonra Ukrayna’da kalmaya karar veren Lucescu, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ı arayarak yapılan tekliften onur duyduğunu ancak gelemeyeceğini kendisine iletti. Bunun üzerine Aysal, Alman ya da Hollanda ekolünden yeni teknik direktör arayışlarına başlamaya karar verdi.

Yayınlanma Tarihi:19:41,