SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kulakkaya’da trekking keyfi

Kulakkaya’da trekking keyfi

Giresun'un Dereli ilçesinde yaklaşık 40 kişilik grup, Kulakkaya Yaylası'nda doğa yürüyüşü yaptı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansınca desteklenen “Dereli Doğa Turizmiyle Kalkınıyor Projesi” kapsamında Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal beldesindeki Kulakkaya Yaylası’na doğa yürüyüşü düzenlendi. Orman yolunda 1,5 saat yürüyen Kaymakam Ömer Faruk Kala ve beraberindekiler, Belen Tepesi’nden bölgedeki güzel manzarayı izledi.

Kala, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilçede çok güzel yaylaların bulunduğunu ancak bunları istenilen seviyede tanıtamadıklarını söyledi.

Yaylalarda doğa turizmine uygun birçok güzelliğin olduğunu belirten Kala, “Dereli Doğa Turizmiyle Kalkınıyor Projesi kapsamında trekking ve safari yolları belirleyeceğiz, bu güzergahları haritalandıracağız. Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz yürüyüş etkinliğimiz oldukça keyifli geçti” dedi.

Karadeniz bölgesini daha çok Arap turistlerin tercih ettiğini dile getiren Kala, “Kendi ülkelerinde bulamadıkları doğal güzellikler burada mevcut. İlerleyen süreçte turist çeşitliliğini sağlamalıyız. Asya’dan, Amerika’dan turistleri bölgeye çekmemiz lazım” diye konuştu.