SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Didier Drogba’nın takımdan ayrılmasının ardından forvet transferi için düğmeye basan Galatarasay’da, Mevlüt Erdinç ve Bafetimbi Gomis’in isimleri uzun süre gündemi meşgul etmişti. Uzun süredir isimleri yazılmayan iki isim ile ilgili Fransız basını çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Fransız gazeteci Nizar Hanini, Gomis’in Galatasaray ile her konuda anlaştığını, imza için sarı-kırmızılı ekibin yeni teknik direktörünü açıklamasının beklendiğini yazdı. Galatasaray’da görevden ayrılan Teknik Direktör Roberto Mancini’nin veto ettiği golcü futbolcunun, sarı-kırmızılı kulüpten gelecek son cevabı beklediği, bu nedenle de hiçbir kulüple anlaşmadığı öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda Galatasaray, Mevlüt Erdinç’in de menajerliğini üstlenen Pierre Frelot ile Gomis’in durumunu da konuşmuş, Fransız yıldız ile yıllık 3 milyon Euro garanti para ve 4 milyon Euro imza parası karşılığında anlaşma sağlanmıştı. İki taraf bir yılı opsiyonlu 4 yıllık imza konusunda da hemfikir olmuşlardı.

Gomis transferinin geleceği, Galatasaray’ın başına geçecek yeni teknik direktörün kararı doğrultusunda netlik kazanacak. Konu ile ilgili resmi Twitter hesabından mesaj atan Hanini “Galatasaray Gomis transferini bitirmek için yeni teknik direktörün açıklanmasını bekliyor” diyerek gelişmeleri doğruladı.

Öte yandan Hanini, Mevlüt Erdinç transferinde ise Galatasaray’ın istediği ilerlemeyi kaydedemediğini belirtti. Sarı-kırmızılılar, gurbetçi yıldızın kulübü Saint Ettienne’in bonservis ücretinde indirime gitmemesi nedeniyle transfer görüşmelerini askıya almıştı.