SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’a geçen sezon devre arasında katılan forvet oyuncusu Jose Fernandao, yeni sezonda takımlarından beklentinin yüksekliğinin farkında olduklarını, kendi adına da çok güzel sezon geçireceklerini söyledi.

Bursaspor TV’ye konuşan Brezilyalı, yeni sezonla ilgili açıklamalarda bulundu. Fernandao, hakem hataları ile ilgili sorulan bir soru üzerine, insanların hata yaptıklarında karşılaştıkları ceza ve yaptırımların herkes için geçerli olması gerektiğini söyledi.

“Mesela bir arkadaşımız 6 maç oynayamayacak, bunun karşılığı gerçekten bu mudur, değil midir, emin değilim” ifadesini kullanan Fernandao, bu sezon taraftarsız oynadıkları maçlarla ilgili de şu düşünceleri paylaştı:

“Taraftarlar, futbolun çok önemli bir kısmı ve onlar olmadan futbola ‘futbol’ dememiz çok doğru olmuyor. Biz de bunun eksikliğini çok hissettik. Maçta destekleriyle bizim için itici güç oluyorlardı, karşı takım için de korkutucu titreşim yaratıyorlardı stadyumumuzda. Onların eksikliğinde eskisi gibi hissedemedik. Onlar çünkü bizim 12’nci oyuncumuz. Dolayısıyla onlara söyleyebileceğim şey, olabildikleri kadar yanımızda olsunlar ve bize her türlü desteği versinler. Lütfen bizden uzak kalmasınlar. Önümüzdeki sezon da hedeflerimize hep birlikte koşalım.”

 

Türkiye Ligi’ni nasıl bulduğuyla ilgili de açıklamalarda bulunan yeşil timsah, ligin rekabet seviyesi çok yüksek, çok mücadeleci olduğunu, kendisi gibi mücadeleyi seven tipteki oyuncuların bu ligden çok zevk alacaklarını vurguladı.

Yayınlanma Tarihi:15:35,