SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Alonso’dan sert uyarı!

Alonso’dan sert uyarı!

İspanya Milli Takımı'nın önemli isimlerinden Xabi Alonso, takım arkadaşlarına sert bir uyarı yolladı.

İspanyol orta saha Xabi Alonso, son 16’ya kalmak için sonuna kadar savaşacaklarını ifade etti.

Turnuvaya 5-1’lik Hollanda hezimeti ile başlayan son şampiyon, Güney Afrika’daki 2010 Dünya Kupası’na da Şili mağlubiyeti ile start vermişti.

İnandıkları taktirde yine başarabileceklerini belirten Alonso, düzenlediği basın toplantısında, “Bu aslında bir takım işi. Ya hep beraber eve döneceğiz ya da burada kalıp sonuna kadar savaşacağız. Kendi aramızda yaptığımız yanlışlar üzerine sık sık fikir alışverişinde bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

“TEKRAR BAŞA DÖNDÜK…”

Son 6 senede kazanılan başarıları bir kenara bırakmaları gerektiğini vurgulayan yıldız oyuncu, “Bu takım son 6 sene içinde çok büyük başarılar kazandı. Ancak sürekli bunu düşünmeyi bırakmalıyız. Biz, şu anda, 4 sene önce bulunduğumuz noktadayız. Bu sefer daha fazla gole ihtiyacımız olacak.” dedi.

Şili maçına kader gözüyle bakan Real Madridli futbolcu, “Biz kendimize inanıyoruz. Neler yapabileceğimizi biliyoruz. Çarşamba günkü mücadele bunu kanıtlamak için gerçek bir fırsat olacak. Futbol sürekli değişkenlik gösteren bir unsur. Ayağımıza bir fırsat geldi ve bizde bunu en iyi şekilde kullanmanın peşindeyiz.” ifadelerini kullandı.

“BİZ ONLARI, ONLAR DA BİZİ ÇOK İYİ BİLİYOR”

Çarşamba günkü rakiplerine değinen 32 yaşındaki orta saha, “Şili hep kendilerine özgü futbolu oynuyor. Cesurlar ve geride beklemeyi sevmiyorlar. Agresif ve sert bir oyun tarzları var. Biz onları, onlar da bizi çok iyi biliyor. ” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Goal