SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülkesinde Ronaldo olarak anılan Oribe Peralta, 12 Ocak 1984’te Torreon'da dünyaya geldi. Kariyeri boyunca Avrupa’da oynamayı hayal eden bunu ancak hiçbir zaman gerçekleştiremeyen Peralta, oldukça fakir bir aileden geliyordu. Ailesi yeterli imkanlara sahip olmamasına rağmen Peralta’yı futbol konusunda her zaman destekledi. Futbol topunu her zaman en iyi dostu olarak gören Peralta’nın kaderi ise 2012 Londra Olimpiyatları’nda değişti.

Karısına verdiği o söz! Londra 2012 Olimpiyatları’na katılan Meksika’nın kadrosunda en sürpriz isimlerden biri olan Peralta, hayatı boyunca Avrupa’da oynama hayalini Wembley’deki finalde bir nebze olsun gidermek istiyordu. Bu onun için büyük bir meydan okuma olacaktı ve karısına iki söz birden vermişti. Önce finalde gol atacak ardından Olimpiyat Şampiyonluğu’nu ülkesine kazandıracaktı. Ve Peralta henüz maçın 28.saniyesinde Brezilya ağlarına bıraktığı golle ilk sözünü tuttu. Bu gol aynı zamanda Olimpiyat tarihinin en hızlı golü olarak kayıtlara geçiyordu. Ve Peralta, 75.dakikada attığı ikinci golle Meksika’yı şampiyonluğa taşıdı.

The Secret hayatını değiştirdi Başarısının sırrını; “çalışma, fedakarlık, sorumluluk, aile desteği ve çocukları” olarak yorumlayan Peralta’nın hayatını değiştiren ise bir kitap oldu. Rhonda Byrne’ın tüm dünyada büyük yankı uyandıran “The Secret” kitabını okuduktan sonra zihniyetini ve oyuna bakış açısını değiştiren Meksikalı hem bir futbolcu hem de birey olarak bambaşka bir kişiliğe büründü.

Peralta bir futbolcu olarak kazandığı başarılar ve Olimpiyat Şampiyonluğu’na rağmen kendini bir kahraman olarak görmüyor. Meksikalı futbolcu “hayatımın en büyük partisini vermiş değilim. Eksik çok cümle var” diyecek kadar Dünya Kupası hayaliyle yaşıyor.