SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi ekiplerinden Nilüfer Belediyespor, Gizem Giraygil ve Dilara Bilge ile birer yıllık sözleşme imzaladı.

Üçevler Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza törenine Kulüp Başkanı Ali Karamık, şube sorumlusu Fuat Alparslan, antrenör Nihat Öztürk katıldı.

Kulüp Başkanı Karamık, burada yaptığı konuşmada, yeni sezon transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade ederek, takımı yeniden oluşturduklarını, bu çerçevede ilk olarak yeni antrenörlerini belirlediklerini söyledi.

Antrenörün tespitleri doğrultusunda gereken oyuncuları ihtiyaca göre aldıklarını belirten Karamık, “Hedefimiz büyük. Bunu başarmak için gereken neyse yapacağız. Nilüfer Belediyespor yeni sezonda Bursa’yı ve Nilüfer’i en iyi şekilde temsil edecek” diye konuştu.

Daha önce Azerbaycan’ın Lokomotiv Bakü takımında forma giyen Gizem Giraygil (28) de burada yeni bir ekip oluşturulduğunu belirterek, “Yurtdışı tecrübemi buraya taşıyacağım. Takımda kaynaşmayı en kısa zamanda sağlamalıyız” dedi.

Geçen yıl Japonya’nın Tobacco Marvelous Osaka takımında oynayan Dilara Bilge (24) ise hedefi olan bir takımda bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Nilüfer Belediyespor’u hedeflenen noktaya taşımak için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.