SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden Daily Mirror’ın spor muhabiri Ed Maylon, Dünya Kupası’nda düdük çalacak olan hakemleri mercek altına aldı.

Hakemleri bugüne kadar verdikleri kritik karar üzerinden değerlendirmeye alan Maylon, temsilcimiz Cüneyt Çakır hakkında ilginç ifadeler kullandı. İngiliz muhabir, Cüneyt Çakır’ı kırmızı kartla oyundan attığı İngiliz futbolcularla birlikte hatırlatarak kaleme aldı…

İşte o yazı:

“Cüneyt Çakır’ın İngiltere’den nefret ettiğini söyleyebilirsiniz ama ben daha profesyonel bakacağım. Hatırlarsanız Steven Gerrard’ı Ukrayna ile Wembley’de Dünya Kupası elemeleri kapsamında oynanan maçta kırmızı kartla oyundan atmıştı. Dünya Kulüpler Kupası’nda oynanan Chelsea – Corinthians maçında Gary Cahill’i kırmızı kartla cezalandırmıştı. 2012’de Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Barcelona Chelsea maçında da Terry’i oyundan atmıştı. 2009 U21 Dünya Kupası’nda da İngiltere Milli Takımı’ndan Michel Mancienne ve Frazier Campbell’i de oyundan atmıştı.”

Cüneyt Çakır ayrıca 2012- 2013 sezonunda Manchester United ve Real Madrid arasında oynanan maçta İngilzi ekibinde forma giyen Nani’yi yaşanan bir pozisyon sonrası tartışmalı bir şekilde oyun alanı dışına göndermişti.

Cüneyt Çakır’ın ulusal maç performansı:

Uluslararası Maç Sayısı: 81 Sarı Kart: 332 Kırmızı Kart: 17 Penaltı: 21

Eurosport

MUSLERA: YINE BAŞARABILIRIZ

MODRIC’TEN IYI HABER GELDI

HAKEM BEY DÜNYA KUPASI’NA NE YAPIYORSUNUZ?

ŞILI AVUSTRALYA ENGELINI AŞTI: 3-1

VIDAL: İSPANYA DIKKATLI OLSUN…

VAN GAAL: BÖYLE BIR SKOR BEKLEMIYORDUM

Yayınlanma Tarihi:13:19,