SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi final serisinde Ülker Arena’da Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında oynanan karşılaşmanın yankıları sürüyor. Küfürlü tezahürat ve sahaya atılan yabancı maddelerden ötürü açıklama yapan Galatasaray cephesi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Mahmut Uslu’ya sert tepki gösterdi.

Galatasaraylı yöneticiler, beşinci maçta yaşanan olaylar ile ilgili video görüntülerinin de yayınlandığı basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

“Fenerbahçe Kulübü, geçen hafta bu maçta görev yapacak olan hakemleri eleştirdi fakat diğer hakemi eleştirmedi. Dikkatimizi çekti. Bu hakem ile ilgili bir özellik var. Aziz Yıldırım’ın değerli hakemimiz Recep Ankaralı ile tapeleri var.

“Bunlar bir algı yönetimi sürecinin sonucudur. Kameraların yeri dahi değiştirildi. İş sorgulamaya gelince sorgulanacak çok şey var. Yayıncı kuruluşa baskı ve kamuoyuna yönelik algı yönetimi yapıldı. Seri 2-2’ye geldikten sonra aynı kişiler seriyi başka bir duruma sokmuşlardır. TBF de bu duruma çanak tutmuştur. Fenerbahçeli yöneticileri, Abdi İpekçi’de en iyi şekilde ağırladık. Federasyon yetkilileri baskı yüzünden bizim locada oturmamıza izin veremeyeceklerini söylediler. Federasyon Başkanı Turgay Demirel, görevini yapmıyor.

“Antrenörümüze ana avrat küfür edilirken siz hiçbir önlem almıyorsunuz. Türk bayrağını temsil eden bir insana orada ana avrat küfür edilecek siz de susacaksınız öyle mi! Bu adam sizin Milli Takım antrenörünüz. Galatasaray olarak bu durumu kabul etmiyoruz. Bize maçtan sonra büyük saldırılar oldu.

“TBF’den ayrıcalık beklemiyoruz. Sadece adalet istiyoruz” diye konuştu Hukuk kurallarını her kulübe ve herkese eşit uygulanmasını istiyoruz. Bir maç öncesi ve sonrasıyla bütündür. Karar verenlerin tarafsız olması gerekiyor. Kimsenin basketbol camiasını anarşiye sürüklemesinin bir hakkı yok. Federasyon yöneticileri varoluş nedenlerini sorgulamalı. Federasyondan tek birşey istiyoruz; haysiyetli olun.”

Yayınlanma Tarihi:16:16,