SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya Kupası etkinliği başladı

Dünya Kupası etkinliği başladı

2014 FIBA Dünya Kupası etkinliği "Spain 2014 Trophy Tour ve RoadShow 2014" organizasyonu başladı.

Basketbolda İspanya’da gerçekleştirilecek 2014 FIBA Dünya Kupası etkinliği öncesinde gerçekleştirilen “Spain 2014 Trophy Tour ve RoadShow 2014” organizasyonu İstanbul’da başladı.

Suadiye Plaj Yolu’ndaki etkinlikte 2014 FIBA Dünya Kupası sergilendi. Şampiyonaya katılacak ülkelerden geçen kupa, en son İstanbul’da basketbolseverlerin ziyaretine açıldı. Basketbolun mucidi James Naismith’in adını taşıyan kupayı, Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, milli oyuncular Doğuş Balbay, Birkan Batuk ve Begüm Dalgalar da ziyaret etti.

Kupayla ilgili TBF TV’ye açıklamalarda bulunan Barbaros Akkaş, 2010 yılında kaçırdıkları kupayı bu kez Türkiye’ye getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Yaklaşık 3 ay önce teknik kadronun yenilendiğini hatırlatan Akkaş, “Ergin Ataman ve Ufuk Sarıca teknik kadronun başına geldiler. Hedefleri şampiyonayı ilk 4 içinde bitirmek. ABD ile aynı gruptayız. Eğer grubu ikinci sırada tamamlarsak, yarı finale kadar bir daha ABD ile karşılaşmıyoruz. 2010 yılında bu kupaya çok yaklaşmıştık ama finalde ABD’ye mağlup olmuştuk. Bu kez kupanın bizimle beraber İspanya’dan buraya gelmesini istiyoruz. Hedeflerimiz büyük ve kolay değil. Ev sahibi İspanya, ABD, Yunanistan çok iyi takımlar” diye konuştu.