SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Susiç hakemlerden korkmuyor

Susiç hakemlerden korkmuyor

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Suşiç: ''Hakem hatalarından değil, takımımın yapabileceği hatalardan korkuyorum'' dedi.

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Suşiç, hakem hatalarından korkmadığını belirterek, ”Takımımın yapabileceği hatalardan korkuyorum” dedi.

Tarihindeki ilk Dünya Kupası maçında 16 Haziran’da Arjantin ile karşılaşacak Bosna Hersek, kamp yaptığı Guaruja’da maç öncesindeki son antrenmanını yaptı. Antrenmana, dünkü çalışmada hafif sakatlanan ve tedbir amaçlı olarak dinlendirilen Sejad Salihovic dışında tüm futbolcular katıldı.

Antrenman öncesinde basın toplantısı düzenleyen Suşiç, Salihovic’in sakatlığının ciddi olmadığını, tedbir amaçlı olarak bugünkü antrenmanda dinlendirildiğini söyledi.

Salihovic’in Arjantin ile oynayacakları karşılaşmaya kadar hazır olacağını belirten Suşiç, Arjantin maçında sahaya süreceği ilk 11’in netleştiğini, tek tedirginliğini Salihovic’in durumu olduğunu vurguladı.

Suşiç, Arjantin’in sadece oynayacakları maçın değil, turnuvanın favorilerinden biri olduğunu belirterek, ”Amacımız, gidebileceğimiz en uç noktaya gitmek. Bize karşı oynayacakları maçta, Arjantin sahaya Di Maria, Agüero ve Messi olmadan çıksa, maçı kazanacağımıza emin olabilirdim. Bu üç isim Arjantin’i büyük bir takım yapıyor” dedi.

Brezilya ile Hırvatistan arasında oynanan ve evsahibi ekibin 3-1 kazandığı karşılaşmayı yardımcılarıyla birlikte izlediğini söyleyen Suşiç, Hırvatistan’ın dün geceki maçta ”zarar gördüğünü” söyledi.

Suşiç, ”Burada çok iyi karşılanmış olsak da şunu söyleyebilirim ki dünkü maçta Hırvatistan zarar gördü. Ona en büyük zararı maçın hakemi ve iki hatalı gol yiyen kalecileri verdi” diye konuştu.

Bir gazetecinin, ”Bosna Hersek’in Arjantin’e karşı oynayacağı maçta hakem hatalarından dolayı korkup kormadığına” ilişkin soruya Suşiç, ”Bunun olacağını düşünmüyorum. Çünkü dünkü maçın hakemi tüm dünyaca eleştirildi. Ayrıca, Hakem hatalarından değil, takımımın yapabileceği hatalardan korkuyorum” yanıtını verdi.