SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Oğuz’dan büyük fedakarlık

Oğuz’dan büyük fedakarlık

Fenerbahçe Ülker’in milli basketbolcusu Oğuz Savaş dün annesini toprağa vermişti. Milli basketbolcu yaşadığı büyük acıya rağmen takım arkadaşlarını yalnız bırakmadı.

Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Liv Hospital final serisinin en önemli karşılaşmalarından önce talihsiz bir olay yaşandı.

Sarı-lacivertli takımın milli oyuncusu Oğuz Savaş, annesini kaybetti. Başantrenör Obradovic ve takım arkadaşları Oğuz'u arayarak baş sağlığı dileklerinde bulundu. Sırp çalıştırıcı, oyuncusuna istersen antrenmana gitmeyebilirsin dedi. Hatta eğer isterse maçta da oynamayabileceği söylendi. Oğuz ise bu durumu reddetti ve şartlar ne olursa olsun takımının yanında olmak istediğini belirtti. Milli oyuncu akşam antrenmanında da takımı ile beraber olacağını söyledi.

Gerçekten de akşam antrenmanı geldiğinde Oğuz Savaş takım ile birlikteydi. Arkadaşları tek tek ona sarılıp, teselli etmeye çalıştı. Başantrenör Obradovic de böyle karakterli oyuncular ile çalışmanın kendisini mutlu ettiğini söyleyerek oyuncusuna teşekkür etti.

Fenerbahçe Ülker akşam sahaya çıktığında Fenerbahçe Kulübü ve Ülker idarecileri tarafından yaptırılan ‘Başın sağ olsun Oğuz Savaş’ yazılı pankart da tribünde olacak.

Hürriyet