SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu çoktan bitmiş!

Rumen Hoca "Mancini varken teklifi duymamış olayım ama Galatasaray'ya dönerim" dedi. Sarı-kırmızılı yönetim gizli "evet" olarak gördüğü bu sözler sonrası operasyonu yaptı.

Güncellenme: 08:56, 13/06/2014
Lucescu çoktan bitmiş!

Mircea Lucescu G.Saray’ın başına geçecek mi? Bu konuda kaynaklar %100 diyor. Dayanak ise Rumen teknik adamın 27 Nisan’daki İstanbul gezisi… Ünal Aysal yönetiminin eşi ile birlikte Ukrayna’daki stresli ortamdan uzaklaşmak için Boğaz’ı gezen Lucescu ile görüşüp gelecek sezon için anlaştığı iddia edildi. Cenk Ergün ile bir araya gelen Lucescu, kendisine yapılan teklife “Mancini arkadaşım. Bana bu teklifi yapmamış olun. Ancak teknik direktörsüz kalırsanız sizi düşünürüm” diyerek açık kapı bıraktı.

PRİMLERİ BİLE BELLİ OLDU

Görüşmede Lucescu’ya, “Ukrayna’da kazandığın kadar para. (4.5 milyon euro garanti) Şampiyonluğa 1 milyon euro, Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna 2 milyon euro, UEFA Avrupa Ligi’ne 1 milyon euro, Türkiye Kupası’na 250 bin euro pirim” teklifi yapıldı. Lucescu’ya UEFA sopası da söylendi ve eldeki kadroya 1-2 takviyeyle yola devam etmesi istendi.

SÖZLEŞMESİNİ FESHEDEBİLİR

Bu gelişmeler Ünal Aysal’a yakın liseliler tarafından doğrulanırken bilginin sızmamasına özen gösterildi. Mancini’nin kolunu kanadını kıran Aysal, Lucescu için sadece kulübü Shakhtar Donetsk’in tavrını bekliyor. İddiaya göre Başkan Ahmedov ile Aysal, birer iş adamı olarak görüşecek. Hatta bir iddiaya göre Lucescu, Ukrayna’daki savaş ortamını gerekçe gösterip sözleşmesini feshedecek.

Akşam