SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
G.Saray’dan Yıldırım ve Uslu’ya dava

G.Saray’dan Yıldırım ve Uslu’ya dava

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamalardan sonra ikinci kez resmi sitesinden bir bildirim yayınladı.

Galatasaray Kulübü, Beko Basketbol Ligi play-off final serisiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen ve sarı-kırmızılı kulüp hakkında bazı iddialarda bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile kulüp genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uslu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten “Yargıda Hesabını Soruyoruz!” başlığıyla yapılan açıklamada, Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu için 6222 sayılı Kanun’un öngördüğü en ağır cezaları talep ettikleri belirtilerek, “Sporda barış ortamının sağlanmasının önündeki en büyük engel olan ve Türk sporunun dünyadaki saygınlığına gölge düşüren kişiyi muhatap almayacağımızı ve ‘söylem ve eylemleri’yle ilgili yargı yoluna başvuracağımızı dün açıklamıştık” denildi.

Galatasaray Spor Kulübü avukatlarının, dün yapılan basın toplantısında açık suç unsuru taşıyan konuşmalarla ilgili dosyayı tamamlayarak bugün savcılığa suç duyurusunda bulundukları ifade edilen açıklamada, basın toplantısında konuşan Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu hakkında, 6222 sayılı sporda şiddetin önlenmesini amaçlayan yasa çerçevesinde, kanunun öngördüğü en ağır yaptırımların uygulanmasını talep ettikleri kaydedildi.

“GALATASARAY CAMİASI, BU DAVANIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAKTIR”

Yıldırım ve Uslu’ya yönelik hem Galatasaray Kulübü’nün hem de Galatasaray Liv Hospital ve A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman’ın ceza ve tazminat davası açacağı da aktarıldı.

Sarı-kırmızılı camianın bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Galatasaray Liv Hospital basketbol takımımızın ve milli takımımızın hocası Ergin Ataman’a yönelik ağır hakaret içeren sözler nedeniyle hem Galatasaray Spor Kulübü hem de Sayın Ataman, ceza ve tazminat davaları açılması için bugün itibariyle hukuki süreci başlatıyor.

Hocamız Sayın Ergin Ataman, hem mesleki kariyerindeki üstün başarıları, hem de kişiliğiyle, tüm spor kamuoyunun yakından tanıdığı, saygı ve sevgi duyduğu çok önemli bir spor adamıdır. Bugüne kadar başarıyla hizmet verdiği kulüplerden sonra, kısa bir süre sonra milli takımımızın başında çok önemli bir sınava çıkacaktır.

Kişisel hırsları uğruna bütün değerleri çiğnemekten çekinmeyen bir kişinin, Galatasaray ve milli takımımızın hocasına yönelik ahlaksızca söylemleri karşılıksız kalmayacak ve yargıda hesabı sorulacaktır. Galatasaray camiası, bu davanın sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Yargıdan başka hiçbir platformda muhatap almayacağımızı vurguladığımız bu kişinin kulübümüzle ilgili hezeyanlarını ise ciddiye almıyoruz. Bizi, içinde debelendiği bataklığa çekemeyecektir. Galatasaray’ın ‘Türkiye ve dünyadaki’ şanlı tarihi gereken cevabı veriyor. Kendisinden hesap sorması gerekenler varsa, onlar, asırlık bir camianın ‘Türkiye ve dünyadaki’ itibarını yerle bir ettiği için, kendi kulübü ve camiası olmalıdır.”

BREZILYA’YI EVINDE YENEBILEN YOK!

NEYMAR’DAN BIR ISTATISTIK DAHA!

BREZILYA DÜNYA KUPASI TARIHINDE BIR ILKI YAŞADI

HAJROVIC: ARJANTIN’DEN DAHA IYIYIZ!

BOSQUE: UMARIM İSPANYA’NIN DEVRI HIÇ BITMEZ

J-LO, PITBULL VE LEITTE SAO PAULO’YU SALLADI!

CRISTIANO RONALDO ANTRENMANI YARIDA BIRAKTI! NIJERYA’DA DIŞARIDA MAÇ IZLEMEK YASAK!

WILMOTS: KADRODA KIMSENIN YERI GARANTI DEĞIL

XAVI: İSPANYA TIKI-TAKA ILE BAŞARIYA ULAŞACAK