SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Türk Dünyası Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan turnuvanın başarılı geçtiğini dile getirerek, şunları bildirdi:

“27 Mart’ta başladığımız turnuvaya 150 okuldan 197 takım ve 3 bin öğrenci katıldı. 332 maç organize edilip seçmeler yapıldı. Dereceye giren tüm okulları kutluyorum. İyi şeyler yapıldığında eleştirilerde olur. Bu işin doğasında var. 3 bin öğrencinin katıldığı bir organizasyonda muhakkak, küçük üzüntüler yaşanmış olabilir. Bu olumsuzluklardan dolayı hepinizden özür diliyorum.”

Organizasyonun fiyasko ile sonuçlandığı iddialarını da değerlendiren Hoşcan, “Nasıl bir fiyasko, anlamış değilim. Öğrencilerin kendilerine vadedilen yurt dışı gezisine götürülmeyeceği iddia ediliyor. Bunlara asla itibar etmeyin. Dereceye giren 12 okulun haricinde sayın bakanımızın söylediği, seçilecek 3 okulla birlikte eylül ayında kesinlikle yurt dışı programı olacaktır. Bu, sayın valimizin ve benim taahhüdümüz altındadır. Bunu herkes böyle bilsin. Biz geleceğin gençlerini iyi şeylerle ödüllendirmek için bu görev ve sorumluluk içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Türk Dünyası Futbol Turnuvası’nda gençler kategorisinde Atatürk Endüstri Meslek Lisesi, yıldızlar kategorisinde Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, küçükler kategorisinde Orgeneral Halil Sözer İlköğretim Okulu, minikler kategorisinde Mehmet Ali Yasin İlköğretim okulu şampiyon olmuştu.