SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yıldız golcünün menajeri açıkladı!

Yıldız golcünün menajeri açıkladı!

Transfer için araştırmalarını sürdüren Galatasaray'ın golcü arayışlarında temasa geçtiği bir isim daha belli oldu

Fatih Terim döneminde Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan ve Anderlecht ile görüşmeler yapılan Matias Suarez için flaş bir açıklama geldi.

Yıldız golcünün menajeri Cristian Colazo, yaptığı açıklamada Galatasaray’dan da teklif aldıklarını duyurdu. Fatih Terim’in görev yaptığı dönemde ısrarlı bir şekilde Suarez’in transferi için girişimlerde bulunan sarı-kırmızılı yönetim, Arjantinli golcünün yüksek bonservis bedelinden dolayı transferi askıya almıştı.

Yaşadığı sakatlık sürecini atlayan Suarez için menajer Colazo’dan flaş bir açıklama geldi. Galatasaray’ın da talebi oldu Suarez için İngiltere’den bazı teklifler aldıklarını ifade eden Colazo, “İngiltere’den teklifler aldığımız doğru, bu durumu Anderlecht de biliyor.Fatih Terim döneminde Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan ve Anderlecht ile görüşmeler yapılan Matias Suarez için flaş bir açıklama geldi. Yıldız golcünün menajeri Cristian Colazo, yaptığı açıklamada Galatasaray’dan da teklif aldıklarını duyurdu.

Fatih Terim’in görev yaptığı dönemde ısrarlı bir şekilde Suarez’in transferi için girişimlerde bulunan sarı-kırmızılı yönetim, Arjantinli golcünün yüksek bonservis bedelinden dolayı transferi askıya almıştı. Yaşadığı sakatlık sürecini atlayan Suarez için menajer Colazo’dan flaş bir açıklama geldi. Galatasaray’ın da talebi oldu Suarez için İngiltere’den bazı teklifler aldıklarını ifade eden Colazo, “İngiltere’den teklifler aldığımız doğru, bu durumu Anderlecht de biliyor. Sadece İngiltere’den değil, Türkiye’den Galatasaray’dan da bazı yetkililerin talepleri oldu. Transferde belirleyici olan taraf Anderlecht olacak ve onların vereceği karara saygı duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Matias Suarez’in son durumu 2008/09 sezonunda Belçika’ya gelen ve gösterdiği performans ile İngiliz kulüpleri başta olmak üzere Avrupa’nın devlerinin dikkatini çeken 25 yaşındaki oyuncu, son 2 sezondur ise sakatlıklar nedeniyle fazla forma şansı bulamadı. Geçtiğimiz sezon ve bu sezon 2 farklı bölgeden çok ciddi sakatlıklar geçiren yıldız oyuncunun durumu Galatasaray tarafından da inceleniyor. Bu sezon Anderlecht forması ile toplam 15 mücadelede sahada yer alan çift ayaklı golcü, 7 golün altına imza atmayı başardı.

Sezonun ikinci yarısının tamamını sakatlığı nedeniyle kaçıran ve Belçika vatandaşlığı da bulunan Suarez’in bonservis bedelinin 5 milyon euro civarında olduğu tahmin ediliyor. Sadece İngiltere’den değil, Türkiye’den Galatasaray’dan da bazı yetkililerin talepleri oldu. Transferde belirleyici olan taraf Anderlecht olacak ve onların vereceği karara saygı duyuyoruz.” şeklinde konuştu. Matias Suarez’in son durumu 2008/09 sezonunda Belçika’ya gelen ve gösterdiği performans ile İngiliz kulüpleri başta olmak üzere Avrupa’nın devlerinin dikkatini çeken 25 yaşındaki oyuncu, son 2 sezondur ise sakatlıklar nedeniyle fazla forma şansı bulamadı.

Geçtiğimiz sezon ve bu sezon 2 farklı bölgeden çok ciddi sakatlıklar geçiren yıldız oyuncunun durumu Galatasaray tarafından da inceleniyor. Bu sezon Anderlecht forması ile toplam 15 mücadelede sahada yer alan çift ayaklı golcü, 7 golün altına imza atmayı başardı. Sezonun ikinci yarısının tamamını sakatlığı nedeniyle kaçıran ve Belçika vatandaşlığı da bulunan Suarez’in bonservis bedelinin 5 milyon euro civarında olduğu tahmin ediliyor.

webaslan