SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirel’e hesap soracak!

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu bugünkü basın toplantısında Basketbol Federasyonu'ndan ne isteyecek? Şampiy10 açıklıyor...

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
Yıldırım Demirel’e hesap soracak!

Son olarak Karşıyaka’ya verilen seyircisiz oynama cezasının gerekçesini hatırlatıp aynı kararın sarı-kırmızılılar için de alınmasını talep edecek olan sarı-lacivertliler, “İnşallah seri 7 maça uzar” diyen Turgay Demirel’e de hesap soracak. G.SARAY Liv Hospital ile önceki gün oynanan olaylı maçın hemen ardından F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Genel Sekreter Mahmut Uslu’nun bugün 14.00’te basın toplantısı düzenleyeceği açıklanmıştı… Peki sarı-lacivertlilerin isyanı neye? Toplantıda neler dile getirilecek? Şampiy10 açıklıyor:

1-KARŞIYAKA ÖRNEĞİ

F.BAHÇELİ yöneticiler G.Saray Liv Hospital’ın son maçta yaşanan olaylar sebebiyle seyircisiz oynama cezası alması gerektiğini düşünüyorlar. Buna gerekçe olarak da son olarak Pınar Karşıyaka’ya Anadolu Efes ile oynanan maç sonrasında verilen seyircisiz oynama cezasının gerekçesini öne sürüyorlar. Söz konusu kararda maçta 2 kez anons yapıldığı, hakemlerin soyunma odasına gittiği ve maçın 15 dakika durduğunun ifade edildiğini belirten yöneticiler, G.Saray ile oynadıkları karşılaşmada ise 3 kez anons yapıldığını ve maçın 17 dakika durduğunu söylüyorlar.

2-ZAMANLAMA HATASI!

SARI-LACİVERTLİ yöneticilerin diğer hatırlatması ve üzerine sorusu da şu olacak: “G.Saray’ın evinde oynanan serinin 3. maçı sonrası disiplin cezaları 4. maçın başlamasına yaklaşık 1 saat kala açıklandı. Maça 1 saat kala ceza mı açıklanır? Karar seyircisiz oynama cezası olsaydı ve bunu 1 saat kala açıklasaydınız, nasıl uygulayacaktınız?”

3-TARAFTAR KIZGIN

F.BAHÇELİ yöneticiler, Ülker Sports Arena’da oynanacak olan 5. maç öncesinde taraftarlarına sağduyu çağrısı yapmaya hazırlanıyor. Çünkü 4. maçta yaşananların ardından taraftarların kendilerine “Madem hiçbir şey olmuyor, hiçbir ceza verilmiyor, o zaman biz de salonu başlarına yıkacağız” dediklerini ifade ediyorlar. Toplantının bir konusu da bu olacak.

4-DEMİREL AÇIKLASIN

BASIN toplantısında vurgulanacak en önemli konulardan biri de seride 2-0’lık F.Bahçe Ülker üstünlüğü bulunurken Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’in yaptığı “İnşallah seri 7 maça uzar” şeklindeki demeci… Bu sözlere anlam veremeyen sarı-lacivertli yöneticiler Demirel’den açıklama yapmasını isteyecekler.

DÜNYA KUPASI’NI KIM KAZANIR?

RONALDO: KLOSE’YI GOL REKORU IÇIN DESTEKLIYORUM

BENTO: RONALDO ÇABUK IYILEŞIYOR

Yayınlanma Tarihi:09:26,