SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sakarya kürek ve kano merkezi olacak

Sakarya kürek ve kano merkezi olacak

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İşseven, Sakarya'nın kürek ve kano merkezi olacağını söyledi.

Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Bakanlar Kurulunca Sakarya Büyükşehir Belediyesine Arifiye ilçesinde olimpik kürek ve kano parkuru yapılması için kamulaştırma yetkisi verilmesine ilişkin, “Mollaköy’de yapılacak parkurlar ve tesisler, dünyanın sayılı spor alanlarından biri olacak, biz de göğsümüzü gere gere bütün uluslararası organizasyonları Türkiye’ye getirme şansına sahip olacağız” dedi.

İşseven, kentte parkur yapılmasının 6 yıldır gündemde olduğu ancak kamulaştırma çalışmaları nedeniyle uzun bekleme süreci yaşandığını anlattı.

Projeye başlamak için özel alan ve diğer problemlerin ortadan kalkması gerektiğine dikkati çeken İşseven, kamulaştırmanın kendileri için çok büyük avantaj olduğunu ve bunun neticesinde ortaya mükemmel bir proje çıkacağını dile getirdi.

İşseven, bundan sonra hızlı şekilde kamulaştırmaya gidilerek gerekli çevre düzenlemesinin yapılacağını aktararak, kendilerinin de belirlenen alana parkuru yerleştireceklerini, diğer alanlarda da kamp ve turizm amaçlı tesisler yapılmasının planlandığını kaydetti.