SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini neden G.Saray’dan ayrıldı?

Bu kadroyla Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olamayacağını belirten İtalyan hoca, “Savunma, orta saha ve forvete 3 yabancı yıldız almamız şart” dedi. Başkan ise bunun mümkün olmadığını söyleyince yollar dostça ayrıldı.

Güncellenme: 10:49, 12/06/2014
Mancini neden G.Saray’dan ayrıldı?

AMK GAZETE / Egehan ŞENTÜRK

VE Galatasaray'da beklenen ayrılık sonunda gerçekleşti. Yönetimin uzun süre önce gözden çıkardığı teknik direktör Roberto Mancini istifa etti. Dün öğle saatlerinde açıklanan ayrılık kararı, aslında Başkan Ünal Aysal ile İtalyan hocanın oynadığı satrancın sonu oldu. ‘Bahane üretme' demişlerdi

SARI-kırmızılı yönetim, Mancini'yi tazminat ödemeden göndermek istiyordu. Hatta bunun için de kendisine “Transfer bütçemiz belli. Şartlarımızı kabul etmezsen 15 Haziran'a kadar ayrılabilirsin” denmişti. İşte bu ortamda Aysal ile Mancini önceki gün bir kez daha buluştu. ‘Bonservissiz alınmaz'

ELİNDEKİ kadro ile Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olamayacağını söyleyen Mancini; savunma, orta saha ve hücuma uluslararası seviyede 3 yabancı birden istedi. Ancak yüksek bonservis bedellerine alınabilecek bu 3 yıldızın kulübe getireceği maliyet ise, 40 milyon Euro'yu buluyordu.

‘Bu şartlarda çalışamayız' BUNUN üzerine Aysal, “UEFA'nın uyarısı varken bu paraları veremeyiz. Zaten elimizde çok fazla yabancı var ve seneye 5+3 kuralına geçiliyor. İstediklerinizi yapamayız” dedi. Mancini de bu şartlarda göreve devam edemeyeceğini belirtti ve ülkesine döndü.

DÜNYA KUPASI’NI KIM KAZANIR?

RONALDO: KLOSE’YI GOL REKORU IÇIN DESTEKLIYORUM

BENTO: RONALDO ÇABUK IYILEŞIYOR

Yayınlanma Tarihi:09:47,