SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Tüm Dünya’nın heyecanla beklediği 2014 Dünya Kupası’nın başlamasına saatler kala ilk kriz Hollanda Milli Takımı’nda çıktı. Krize neden olan isimlerin başında iki tanıdık isim var.

Dün akşam Teknik Direktör Louis van Gaal’in izin verdiği Hollandalı futbolculardan Fenerbahçeli Dirk Kuyt ve Galatasaraylı Wesley Sneijder, Milan’da forma giyen Nigel de Jong ile birlikte eğlenmeye gitti. Eğlencenin ve alkolün dozunu kaçırtan üçlü, ertesi gün sabah 11:00’de, korumaların yardımı ile kampa geri dönebildi.

Medyanın gözü önünde yaşanan bu olay sonrası Kuyt, Sneijder ve De Jong’un kampa geç gelmesi, takım arkadaşları ve Hollanda basınının tepkisini çekti. Skandal olayı ‘Ti’ye alan Brezilya basını ise “Sneijder, Kuyt ve De Jong tatilde” başlıkları attı.

Hollanda Futbol Federasyonu’nun şaşkınlıkla karşıladığı olay sonrası, disiplini ile ün yapmış Van Gaal’in nasıl bir yaptırım uygulayacağı merak konusu oldu. Hollandalı çalıştırıcının, üç futbolcuya yarın oynanacak İspanya maçı kadrosuna almayarak ceza vermesi bekleniyor.

DÜNYA KUPASI’NI KIM KAZANIR?

RONALDO: KLOSE’YI GOL REKORU IÇIN DESTEKLIYORUM

BENTO: RONALDO ÇABUK IYILEŞIYOR

Yayınlanma Tarihi:16:30,