SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’da bugün başlayacak 2014 Dünya Kupası açılış maçında, evsahibi ekip ile karşılacak olan Hırvatistan’da, maç saatini bekleyen futbolseverler başkent Zagreb sokaklarını bayram yerine çevirdi. Erken saatlerden itibaren üzerlerine giydikleri Hırvatistan formalarıyla şehir merkezini kırmızı-beyaza boyayan taraftarlar için başkent sokaklarında dev ekranlar kuruldu.

Şehir merkezindeki üç ayrı meydana, vatandaşların toplu olarak maç izleme imkanı bulacağı dev ekranlar yerleştirilirken, Zagreb Belediyesi de tüm kafe ve restoranların TSİ 03.00’a kadar açık kalmasına izin verdi.

TSİ 23.00’da başlayacak maça hazırlanan Hırvat taraftarlar, erken saatlerden itibaren üzerlerine giydikleri Hırvatistan formalarıyla şehir merkezini adeta kırmızı-beyaza boyadı.

Şehir merkezindeki tüm kafe ve restoranlar Hırvatistan bayrakları ile donatılırken, şehrin hemen her köşesine kurulan tezgahlarda 7’den 70’e herkes için forma bulmak da mümkün.

Kentin en büyük meydanı konumundaki Ban Yelaçiç Meydanı da maça hazırlanmış durumda. Kurulan çadırlar ve dev ekrandan vatandaşların hem maç izlemesi hem de keyifli bir gece geçirmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Ayrıca, şehiriçi ulaşımı sağlayan tüm tramvaylara Hırvatistan bayrakları asılırken, kafe ve restoranlarda çalışan garsonların da bugün milli takım formaları ile servis yaptıkları gözlendi.