SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası’nda ilk maçını İtalya’ya karşı oynayacak olan İngiltere’nin kalecisi Joe Hart, İtalyanlar’ın yeni İngiltere’ye karşı mücadele edeceklerini söyledi.

İngiltere ve İtalya’nın Cumartesi günü Amazon Arena’da karşılaşacağı dev maç öncesi İngiliz file bekçisi Hart, İngiltere olarak kendilerinden emin olduklarını söyleyerek, büyük maça hazır olduklarını ifade etti.

Roy Hodgson’un son iki yılda genç bir takım yarattığını ifade eden Hart, “Euro 2012’nin üzerinden iki yıl geçti. Hep ileri baktık ve takım pozitif anlamda bir çok değişiklik yaşadı. Kadroya birçok forvet oyuncusu eklendi. Bu nedenle İtalya yeni İngiltere’ye karşı mücadele edecek.” dedi.

Dünya Kupası’nın heyecan verici olduğunu söyleyen başarılı kaleci, “Turnuvaya damga vurabilecek bir takım olduk, yeteneklerimizin ve kapasitemizin farkındayız.” diye konuştu.

Dev maç öncesi Brezilya’nın ikliminden de bahseden Hart, “Hava durumu hakkında endişelerimiz yok zaten İtalya’ya karşı bu iklimde hazırlandık. Hazırlandığımız tesis gerçekten muhteşemdi, adeta ormanın ortasında futbol oynadık. Heyecan vericiydi.” ifadelerini kullandı.

D Grubu’nda mücadele eden İngiltere ve İtalya Cumartesi gecesi saat 23:00’te kozlarını paylaşacak.