SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bosna Hersek, Brezilya’nın evsahipliğinde bu akşam başlayacak olan 2014 Dünya Kupası hazırlıklarını, kamp yaptığı Guaruja şehrinde sürdürdü.

Teknik Direktör Safet Suşiç yönetimindeki antrenmana, hafif sakatlığı nedeniyle dünkü antrenmana katılmayan Muhammed Beşiç de dahil olmak üzere tüm futbolcular katıldı.

Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasarayın Boşnak futbolcusu İzet Hajrovic, gerek fiziksel gerekse zihinsel anlamda, Arjantin ile oynayacakları maça hazır olduklarını vurguladı.

Fildişi Sahilleri, Meksika ve Santos ile yaptıkları hazırlık maçlarında çok iyi bir performans ortaya koyduklarını anlatan Hajrovic, ”Bunu, Arjantin maçında da sahaya yansıtmak istiyoruz. Şimdilik, her şey yolunda gidiyor. Arjantin’e karşı onlarla aynı seviyede, belki de onlardan daha üstün bir performans sergileyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Hajrovic, heyecanlı olmalarının normal olduğunu, ilk kez bir Dünya Kupası maçına çıkacaklarını belirterek, elimizden gelenin en iyisini yapıp, iyi bir performansla son 16 takım arasına kalacaklarına inandığını kaydetti.

Teknik Direktör Suşiç, öğleden sonra yapmayı planladığı antrenmanı ise futbolcuların Hırvatistan ile Brezilya arasındaki maçı seyredebilmeleri açısından iptal etti.

Bosna Hersek, 2014 Dünya Kupası’ndaki ilk maçında 16 Haziran Pazartesi günü TSİ 01.00’de Arjantin’le mücadele edecek. Gruptaki ikinci maçını 22 Haziran Pazar günü TSİ 01.00’de Nijerya’ya karşı oynayacak Bosna Hersek, son maçında ise 25 Haziran Çarşamba günü TSİ 19.00’da İran’la karşı karşıya gelecek.