SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya Okçuluk Kupası başladı

Dünya Okçuluk Kupası başladı

Antalya'da düzenlenen Dünya Okçuluk Kupası 3. Ayak Müsabakaları'nda eleme yarışları başladı.

Dünya Okçuluk Kupası’nın en önemli ayaklarından olan ve Antalya’da düzenlenen Dünya Okçuluk Kupası 3. Ayak Müsabakaları’na eleme atışlarına başlanırken, sabah bölümümde klasik yay dalında atışlar gerçekleştirildi.

Atışlar sonunda Kadın Milli Takım sporcularından Aybüke Aktan ve Yasemin Ecem Anagöz ile Erkek Milli Takım sporcularından Cevdet Demirel, rakiplerini geçerek ilk 32 sporcu arasına girmeyi başardılar.

Türkiye Okçuluk Milli Takım Antrenörü Göktuğ Ergin, dünya kupasının 3. ayağının dün yapılan sıralama atışlarıyla başladığını hatırlattı. Ergin, bugün bireysel eleme atışlarının başladığını ifade ederek, “Şu ana kadar klasik yay dalında 7 sporcumuz yarıştı. Bunlardan 3 tanesi ilk 32’ye kalma başarısını gösterdi” dedi.

Yarışmaların öğleden sonraki kısmında makaralı yay dalında atışların yapılacağını dile getiren Ergin, yarın da takım yarışmalarında elemelerin yapılacağını dile getirdi. Ergin, yarışmanın hafta sonu yapılacak final atışlarıyla sona ereceğini dile getirerek, “Madalya almayı umut ediyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Antalya 100. Yıl Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonada 52 ülkeden 400 sporcu mücadele ediyor.