SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Brezilya ile eşleşmekten kaçınmalıyız”

“Brezilya ile eşleşmekten kaçınmalıyız”

Bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Hollandalı eski futbolcu van Hooijdonk, Dünya Kupası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FIFA’nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Hollandalı eski milli futbolcu Pierre van Hooijdonk, Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda başarılı olabilmenin turnuvaya iyi başlamaktan geçtiğini belirterek, “Maç takvimine ve final yoluna baktığımızda, grup aşamasını lider tamamlamamız gerektiği bir gerçek. Bu sayede Brezilya ile eşleşmekten kaçınabiliriz. Yapmamız gereken ilk maçımızı kaybetmeyerek, diğer karşılaşmalar öncesi üzerimizde baskı oluşmasını engellemek olmalı” ifadelerini kullandı.

Güney Afrika’da düzenlenen 2010 FIFA Dünya Kupası finalinde İspanya’ya kaybettikleri final karşılaşmasının hayal kırıklığını hala yaşadıklarını kaydeden 44 yaşındaki futbol adamı, “Milli takımımız son yıllarda önemli bir değişikliğe gitti. Louis van Gaal, rakiplerin bize karşı daha da zorlanmasını sağlayan yeni bir oyun sistemi benimsedi. Futbolun çok sevildiği Brezilya’da, Hollanda Milli Takımı’nın başta futbol tutkusu olmak üzere karakteristik özellikleri, başarı yolunda kilit rol oynayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Hollanda, Dünya Kupası’nda İspanya, Şili ve Avustralya ile B Grubu’nda mücadele edecek. “Portakallar” ilk maçını, yarın TSİ 22.00’de İspanya ile oynayacak.