SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Blatter-Platini çekişmesi büyüyor

Blatter-Platini çekişmesi büyüyor

FIFA Başkanı Blatter, yeniden başkanlığa aday olacağının sinyallerini verdi.

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde düzenlenen 64. FIFA Kongresi’nde açıklamalarda bulunan FIFA Başkanı Sepp Blatter, başkanlığa devam edip etmeyeceğiyle ilgili tartışmalara değinerek, “Başkanlığımın gelecek yıl sona ereceğini biliyorum ama buradaki misyonum henüz bitmedi. Hep birlikte yeni bir FIFA inşa edeceğiz. Yeterli kaynağa sahibiz ve gelecek 4 yılın bütçesini oluşturmuş durumdayız. Gelecekte futbol ve dünya için olumlu işler yapmak adına görevimi sürdürmeye hazırım” ifadelerini kullandı.

Ayrıca futbolda teknoloji kullanımıyla ilgili olumlu görüşler belirten Blatter, teknik direktörlere karşılaşma sırasında gelişen pozisyonlar için hakemler tarafından tekrarı izlenmek üzere iki itiraz hakkı verilmesi önerisinde de bulundu.

“BLATTER’İ ARTIK DESTEKLEMİYORUM”

UEFA Başkanı Michel Platini, FIFA’nın başında 4. dönemini geçiren Blatter’i artık desteklemediğini belirterek, yeni dönemde bu göreve talip olabileceğini ifade etti.

Fransız L’Equipe gazetesine açıklamalarda bulunan Platini, Blatter’in ayrılma zamanının geldiğini kaydederek, “Kendisine de söyledim. Artık onu desteklemiyorum. FIFA’nın kan değişikliğine ihtiyacı var. Aday olmam ihtimal dahilinde. FIFA’nın başında yer almak kuşkusuz çok önemli bir görev. 60 yaşına yaklaşıyorum ve bu görevi üstlenmeyi isteyip istemediğim konusunda emin olmam gerek. Aday olup olmayacağım kararını, ağustos ayındaki UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekiminde açıklayacağım” diye konuştu.

DÜNYA KUPASI’NI KIM KAZANIR?

RONALDO: KLOSE’YI GOL REKORU IÇIN DESTEKLIYORUM

BENTO: RONALDO ÇABUK IYILEŞIYOR