SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta futbol takımından sorumlu yönetici Ahmet Kavalcı’dan sonra Sportif Direktör Önder Özen’in de istifa edebileceği iddia edildi.

Başkan Fikret Orman’ın İkinci Başkan Ahmet Çebi’yi futbolun başına getirmek istemesi ile başlayan istifa sürecine, Sportif Direktör Önder Özen de eklenebilir. Çebi’nin “Bu göreve ancak tek başıma ve kendi ekibimle gelirim” talebine onay veren Orman, Kavalcı’nın istifasına olanak sağlamıştı.

Orman ve Çebi’nin önünü açmak için istifa ettiği söylenen Kavalcı’nın, Başkan’a “Yeni bir yapılanma var. Ben size zorluk çıkarmak istemem. Önünüzü açmak için bu görevi bırakıyorum. Siz de rahat bir şekilde karar alırsınız. Ben, senin eski arkadaşınım ve yöneticilik görevimle yanında olmaya devam edeceğim” diyerek görevinden ayrılmıştı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Kavalcı’dan sonra Özen’in de istifa etmesi gündemde. Haberde Ahmet Çebi ile arası iyi olmayan Özen'in istifasının cebinde olduğu iddia edildi. Ahmet Çebi ile bir görüşme gerçekleştiren Önder Özen, Çebi’nin “Artık burada tek yetkili ben olacağım gibi görünüyor. Yönetim bu yönde bir karar verecek. Sizinle sorunum yok, görevinizin başındasınız ancak ben kendi ekibimle çalışacağım. Yetki tamamen bende olacak” sözleri ile adeta istifaya zorlandı.

Görüşmenin ardından Önder Özen'in istifayı daha da ciddi bir şekilde düşünmeye başladığı ve yakın çevresine, “Ahmet Kavalcı ile çok iyi anlaşıyordum. Ahmet Kavalcı gittiyse ben de giderim” dediği öğrenildi.

DÜNYA KUPASI’NI KIM KAZANIR?

RONALDO: KLOSE’YI GOL REKORU IÇIN DESTEKLIYORUM

BENTO: RONALDO ÇABUK IYILEŞIYOR

Yayınlanma Tarihi:12:01,