SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında iki teknik faulle diskalifiye olan sarı-lacivertli takımın başantrenörü Zeljko Obradovic’e herhangi bir yazılı tebligatın yapılmadığını açıkladı.

TBF’den yapılan açıklamada, final serisinin 4. karşılaşması ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili, “Fenerbahçe Ülker Başantrenörü’nün iki teknik faul sonrası diskalifiye edilmesi ile ilgili olarak TBF tarafından kendilerine herhangi bir yazılı tebligat yapılmamış, bilgilendirme amacıyla kişisel bir girişimde bulunulmuştur” denildi.

Açıklamada, ayrıca “karşılaşmanın hemen sonrasında TBF Ligler Direktörü tarafından Fenerbahçe Ülker Genel Menajeri Mirsad Türkcan ve İdari Menajeri Cenk Renda’ya, Ligler Yönergesi hükümleri gereği iki teknik faul sonrası diskalifiye olan başantrenörün bir sonraki maçta görev yapamayacağı maddesi hatırlatılmış ve yardımcı olunması amacıyla ilgili maddenin fotokopisi çekilmek sureti ile kendilerine bir kopyası verilmiştir” görüşlerine yer verildi.

– Galatasaray Liv Hospital’ın savunması istendi

Federasyon, aynı açıklamada maçta taraftarlarının küfürlü tezahüratları nedeniyle Galatasaray Liv Hospital’dan yazılı savunma talebinde bulunulduğunu da açıklandı.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Galatasaray Liv Hospital seyircisinin küfür içerikli tezahüratları, sahaya yabancı madde atılması sonucunda üç uyarı anonsunun yapılması ve hakemlerin soyunma odasına gitmesine neden olan olayların neticesinde sarı-kırmızılı kulüpten yazılı savunması talep edildiği kaydedildi.

TBF Disiplin Kurulu’nun, 24 saat içerisinde teslim edilecek savunmayı değerlendirerek kararını en kısa süre içerisinde açıklayacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan karşılaşmanın ardından skor tabelasında, Fenerbahçe Kulübü ve oyuncularını rencide edecek ifadelerin kullanılması nedeni ile Galatasaray Kulübü tarafından görevlendirilen skor tabelasının yönetiminden sorumlu şirketin akreditasyonu iptal edilmiştir. Bir sonraki karşılaşmada benzer olayların yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınması sağlanacaktır.”

Yayınlanma Tarihi:15:16,