SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Onan’dan flaş açıklama!

Onan’dan flaş açıklama!

Sarı-lacivertli takımın kaptanı Ömer Onan maç sonrası önemli bir iddiada bulundu.

Sarı-lacivertli takımın kaptanı Ömer Onan başantrenör Zeljko Obradovic’in diskalifiye edildiği pozisyonla ilgili “Obradovic’in teknik faulleri almasının daha dakikasında bir sonraki maçta takımın başında olamayacağıyla ilgili kağıdı elimize verdiler. Bu kadar maç durdu, sahaya yabancı maddeler atıldı, o konuda da bir kağıt vereceklerdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Serinin ilk iki maçını kendi seyircileri önünde kazandıklarını hatırlatan Ömer, şöyle konuştu:

“Galatasaray Liv Hospital’ın son şanslarıydı. Bizden daha az hata yaptılar. Çoğu yerde maçın içindeydik ama basit hatalar yaptık ve sonuçta seri 2-2 oldu. Önemli değil. Seride 4 galibiyeti alan şampiyon oluyor. Cuma günü kendi seyircimiz önünde daha baskılı oynayıp, 3-2 öne geçeceğimize inanıyorum. Basketbol dışı da söylenecekler var. Serinin ilk iki maçı bizim evimizdeydi ve izlediniz. Ne sahaya bir şey atıldı, ne de problem çıktı. Burada ise devamlı sahaya atılan yabancı maddeler vardı. Hocamız itiraz ediyor, hiç müsamaha yok. Hemen teknik fauller çalınıyor.”

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman’ın hakem yönetimiyle ilgili olumlu sözlerinin aktarılması üzerine Ömer, “Hakemler bizim sahada kusurlu, burada ise kusursuz. Bizim de çalınmayan birçok faulümüz var. Ortamı germek çok kolay ve bu durum kimseye bir şey kazandırmaz. İsteriz ki hiç gerilmesin ve sahada basketbol oynansın. Ortam ne yazık ki gerildi. Evimizde çok daha iyi oynayacağımıza ve şampiyon olacağımıza inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.