SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig takımlarından Gümüşhanespor Kulübü Başkanı İdris Çimen, yeni sezonda şampiyonluk için mücadele edeceklerini söyledi.

Çimen, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz sezon 2. lige çıktıklarını anımsatarak, yeni sezonda şampiyonluk için mücadele edeceklerini belirtti.

Takıma yeni oyuncular alacaklarını söyleyen Çimen, şöyle devam etti:

“İlk sezon ligi tanıdık. Yeni sezonda tek hedefimiz şampiyonluk. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeni sezon öncesi tüm planlamaları şampiyonluk için yaptık. Bu hedef dışındaki başka bir derece bizim için başarısızlık olacaktır. Geçtiğimiz sezonda ilk 11’de oynayan oyuncular dışındakilerle yollarımızı ayırdık ancak iskelet kadromuzu muhafaza ettik. Bu oyuncu kadromuza da 7-8 oyuncu takviyesi yapmayı planlıyoruz. Şu anda teknik heyetimiz ile transfer çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa zamanda anlaştığımız isimlerle sözleşme imzalayacağız.”

Çimen, haziran sonundaki kongrede yönetim kurulunda değişiklikler yapılacağını ifade ederek, “Yönetim kurulumuzu büyük ölçüde değiştirmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde valimizin ve belediye başkanımızın da katılacağı bir toplantı yapacağız. Bu toplantıda yeni yönetimimizi belirleyeceğiz. Hedefimiz güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak” dedi.