SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan açıklama

Galatasaray Kulübü, Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan Beko Basketbol Ligi play-off final serisi dördüncü maçının ardından Abdi İpekçi Spor Salonu'nun led ekranına yansıyan yakışıksız ifadenin sorumlusu şirketle sözleşmesini tek yanlı feshettiğini bildirdi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
Galatasaray’dan açıklama

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, “Abdi İpekçi Spor Salonu’nda dün oynanan maç sonrasında skorboardda yer alan yakışıksız ifadenin sorumlusu şirketle yapılmış sözleşmenin feshedileceğini daha önce duyurmuştuk. Hukuk birimimiz, bugün itibariyle sözleşmeyi tek yanlı feshetmiştir” bilgisine yer verildi.

Camianın büyük tepkisine yol açan yakışıksız ifadeyi skorboarda yazan kişi hakkında, Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca ceza davası açılması için hukuk birimine talimat verildiği bildirilen açıklamada, Galatasaray Kulübü’nün, sporda barış ve “fair play” ruhunun hakim kılınması için her türlü çabayı göstermeye bundan sonra da kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Yayınlanma Tarihi:21:38,