SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘En geç pazartesi başvuracağız’

Eskişehirspor Kulübü Başkan Vekili Yalçın: "En geç pazartesi günü CAS'a başvurmuş olacağız. Mahkemeden olumlu karar çıkacağı yönünde umudumuz var" dedi.

Güncellenme: 12:39, 11/06/2014
‘En geç pazartesi başvuracağız’

Eskişehirspor Kulübü Başkan Vekili Ahmet Yalçın, “En geç pazartesi günü Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurmuş olacağız. Mahkemeden olumlu karar çıkacağı yönünde umudumuz var” dedi

Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nin (UEFA), Eskişehirspor Kulübü’ne Avrupa kupalarında kupalarına katılmama cezası verdiğini hatırlatarak, karardan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kararın değiştirilmesini için CAS’a başvuru yapacaklarını anımsatan Yalçın, şunları söyledi:

“Bugün akşam, CAS’a yapacağımız savunmanın modelini görüşeceğiz. Nasıl bir savunma şekli izleyeceğimiz tartışacağız. En geç pazartesi günü CAS’a başvurmuş olacağız. Mahkemeden olumlu karar çıkacağı yönünde umudumuz var.”

‘İMZALAR DEVAM EDECEK’

Yalçın, sezonun bitiminin ardından transfer ettikleri futbolcuların uzun zamandır takip edildiğini vurguladı.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın yurt içi ve dışında izlediği futbolcuların bulunduğunu anlatan Yalçın, “İmzalar devam edecek. Forvet hattı için çok güzel haberimiz olacak. Erkan Zengin ve Tarık Çamdal için de hiçbir kulüpten bize gelen resmi teklif yok” diye konuştu.