SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya ile Dünya Kupası’nda olacaktı!

Ülkenin en iyi kalecilerinden bir tanesi olarak gösterilirken 22 yıl hapse mahkum edilen Bruno Fernandes, içeride olmasa şimdi Dünya Kupası’nda Brezilya’nın kalesinde olacaktı.

Güncellenme: 10:51, 14/06/2014
Brezilya ile Dünya Kupası’nda olacaktı!

Dünya hapisteki kaleci Bruno Fernandes'in dramını konuşuyor. Brezilya'nın Flamengo ekibinin kalecisi olan ve ülkenin en iyi kalecileri arasında gösterilen file bekçisi geçtiğimiz yıllarda hapis cezasına çarptırılmıştı. Eşini öldürmeye azmettirmekten dolayı 22 yıl hapis cezası alan Fernandez için ‘eğer hapse girmese şimdi milli takımda forma giyecekti' yorumları yapılıyor.

Dünya Kupası'nın başlamasına artık sayılı saatler kala oyuncunun durumu bir kez daha güdeme geldi. Arkadaşları kendi seyircileri önünde en önemli futbol organizasyonuna çıkmaya hazırlanırken 30 yaşındaki tutsak file bekçisi demir parmaklıklar ardında olacak.

Atletico Mineiro, Corinthians ve Flamengo gibi ülkenin önde gelen takımlarında forma giyen kaleci Bruno Fernandes de Souza, öldürmeye azmettirmenin yanında eşinin cesedini sakladığı ve bebeklerini kaçırdığı için de cezalandırılmıştı. Yaklaşık üç yıldır hapiste olan Fernandez'in bu süredeki iyi hali göz önünde bulundurularak geçen sene oyuncuya kısmi futbol oynama özgürlüğü verilmiş ve Montes Claros takımıyla beş yıllık sözleşme imzalayan futbolcunun bölgesel ligdeki maçlara iştirakine müsade edilmişti.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:13:10,