SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Katar’ın 2022 Dünya Kupası ev sahipliğini rüşvet ile elde ettiği iddiaları nedeniyle zor günler yaşayan FIFA Başkanı Sepp Blatter’e eleştiriler gün geçtikçe artıyor.

UEFA Başkanı Michel Platini’den sonra Arjantinli efsane Diego Armando Maradona da Blatter’i eleştiren isimlere eklendi. Blatter’i Dünya Kupası organizasyonunu sömürmekle suçlayan Maradona “Dünya Kupası çirkin bir güçtür. Turnuvada şampiyon olan ülke 35 milyon dolar alırken, Blatter hiçbir şey yapmadan 4 milyon dolar alıyor. Bu büyük bir adaletsizlik. Pastayı ne futbolcular, ne de ülkeler yiyor. Pastada büyük dilim FIFA’ya kalıyor” dedi.

Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası ile ilgili de konuşan Maradona “Keyifli ve heyecanlı bir turnuva bizi bekliyor. Tam bir futbol ülkesi olan Brezilya, evsahipliğini başarı ile atlatacaktır. Ancak ülkede sosyal dengesizlik ile ilgili yapılması gerekenler var. Dünya Kupası nedeniyle grevler askıya alındı. Turnuvanın ardından politikacıların bu konulara ağırlık vermesi gerekiyor” diyerek az da olsa eylemcilere destek verdi.

Yayınlanma Tarihi:19:01,