SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Macaristan’da düzenlenecek Atıcılık Avrupa Şampiyonası’nda Trap kategorisinde milli formayla mücadele edecek 5 sporcu, 6 aydır Kahramanmaraş’ta hazırlıklarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’taki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) çalışmalarını antrenör Emre Güray eşliğinde sürdüren Safiye Sarıtürk, Gizem Çavuş, Serdağ Saadet Kandıra, Ahmet Balkancı ve Ahmet Turgut Arabacı, şampiyonada dereceye girmeyi hedefliyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakçı, yaptığı açıklamada, milli sporcuların 17-26 Haziran tarihlerinde Macaristan’da yapılacak şampiyona için haftada 5 gün çalışarak hazırlandıklarını bildirdi.

Sporcuların hem bireyselde hem de takım halinde birinci olmayı istediklerini anlatan Kabakçı, “Özellikle TOHM projesi kapsamında ilimizde devam eden atıcılık branşında artık meyveleri toplamaya başlıyoruz diyebiliriz. Macaristan’da yapılacak şampiyonaya 5 sporcumuzun katılmasının büyük bir başarı olduğuna inanıyorum” dedi.

Antrenör Günay ise TOHM projesinde eğitim gören 5 sporcunun milli takıma seçildiğini dile getirerek “Hedefimiz yapılacak şampiyonada birinci olmak. 6 aydır burada antrenmanlarımız devam ediyor. Sporcularımızın kapasitelerinin üzerine çıktığını görüyorum” diye konuştu.

Sporculardan Safiye Sarıtürk de hedeflerinin yüksek olduğunu belirterek “Çalışmaların karşılığından bireyselde ilk üçte mutlaka yer alacağımıza inanıyorum. Takım olarak ise kesinlikle birinci olacağız” dedi.