SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaraspor’da toplu imza

Başkent temsilcisi, teknik direktör Osman Özköylü ve takım kaptanı Ragıp Başdağ ile sözleşme yenilerken, Mehmet Yıldız, Muhammed Reis ve kaleci Ahmet Şahin'i kadrosuna kattı.

Güncellenme: 14:31, 11/06/2014
Ankaraspor’da toplu imza

PTT 1. Lig ekiplerinden Ankaraspor, teknik direktör Osman Özköylü ve takım kaptanı Ragıp Başdağ ile sözleşme yenilerken, Mehmet Yıldız, Muhammed Reis ve kaleci Ahmet Şahin’i transfer etti.

Ankaraspor İdari Binası’nda düzenlenen imza törenine Ankaraspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, teknik direktör Osman Özköylü ve futbolcular Mehmet Yıldız, Ahmet Şahin, Muhammed Reis ve Ragıp Başdağ katıldı.

Menajer Yurtgüven, konuşmasına geçen hafta hayatını kaybeden Sedat Yüce’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve futbol camiasına başsağlığı dileyerek başladı. Geçen sezon Tonia Tisdell dışında teknik direktör Özköylü ile sıfırdan bir kadro oluşturduklarını belirten Yurtgüven, “Her ne kadar başarılı göründüysek de hedefimizi gerçekleştiremediğimiz için biz bunu kabul etmedik. Geçen sezondan derslerimizi çıkardık ve bu doğrultuda çalışmalara başladık” dedi.

Osman Özköylü ile 1+1, Ragıp Başdağ, Ahmet Şahin ve Mehmet Yıldız 1’er, Muhammed Reis ile de 3 yıllık sözleşme yaptıklarını kaydeden Yurtgüven, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Özköylü de konuşmasına Sedat Yüce’nin ölümünden duyduğu üzüntüyü belirterek başladı. Geçen sezon başladıkları yolculuğa bu sezon da devam edeceklerini ifade eden Özköylü, “Daha kaliteli oyuncular kadromuza katarak gelecek sezon için güçlü bir kadro kuruyoruz. Aramızda olmasını hayal ettiğimiz arkadaşlarla şimdi beraber olduğumuz için mutluluk duyuyorum. Umarım bu arkadaşlarımın da katkısıyla birlik ve beraberlik içerisinde geçen sezon ulaşamadığımız Süper Lig hedefini bu sene gerçekleştireceğiz. Şanssızlıklar sebebiyle 25 hafta da ilk 2 içerisinde bulunmamıza rağmen hedefimizi yakalayamadık. Yapılacak takviyelerle yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

İmza töreninde yer alan futbolcular ise Ankaraspor’da olmanın mutluluğu yaşadıklarını ve Süper Lig hedefi için mücadele edeceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi.