SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü’nün resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre, Recep Bölükbaşı başkanlığındaki yönetim kurulu, ilk toplantısını Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Birlik ve beraberliği yakaladıkları takdirde güzel işler yapacaklarını belirten Bölükbaşı, yönetim kurulundaki arkadaşlarına çok güvendiğini ifade ederek, onlara yeni görevlerinde başarı diledi.

UEFA’nın Eskişehirspor ve Sivasspor’a verdiği cezaları değerlendiren Bölükbaşı, “Eskişehirspor ve Sivasspor UEFA Avrupa Ligi’ne gitmeyi hak etmişti ancak UEFA’dan men geldi. Kulüplerin CAS’a itirazları söz konusu. İnşallah CAS’tan onların lehine bir sonuç çıkar. Onların katılmasını gönlümden arzu ediyorum. Olması gereken de bu ama olmadı. UEFA Avrupa Ligi’ne gitme bize tevdi edilirse biz de ülkemizi Avrupa kupalarında daha önce olduğu gibi başarıyla temsil ederiz”” açıklaması yaptı.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve en hızlı şekilde karar alacaklarını aktaran Bölükbaşı, şu ana kadar Şenol Güneş ile beraber üç transfer yaptıklarını hatırlattı. Bundan sonra da iç ve dış transferlerin devam edeceğini dile getiren Bölükbaşı, yönetim kurulunda transfer komitesi oluşturduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ben ve arkadaşlarım İlyas Acar, Hasan Gülayan ve Ali Turan transfer komitesinde görev yapacağız. Transferle ilgili çalışmaları yapıyoruz. Dış transferlerimizi yaptık ve yüzde 50’sini bitirdik. Yabancı oyuncularımız var. Gitmek isteyenler var. Yerli oyuncularımız var. Bunlarla ilgili Şenol Hoca ile görüşmüştük. Raporlarımızı aldık. Şampiyon kadrodan deneyimli arkadaşımız Adil Cenkçiler’i getirdik. Futbolcularımızın hepsi tatilde. Şener Özbayraklı bizim dönemimizde aldığımız bir futbolcu. Kendisini çok seviyorum. O da beni çok seviyor. En son Serdar Aziz’in düğününde konuştuk. Biz başarılı futbolcularımızın kulübümüzde kalmasını istiyoruz. Kendileriyle konuşacağız. Hocamız çarşamba günü gelecek. Kamp dönemi var. Ondan önce Avrupa Kupası kararı önemli. Bursaspor’da olması gereken işleyiş devam ediyor.”