SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ardahan Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Spor Yoluyla Sosyal Uyum” Projesi kapsamında milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu, öğrencilerle buluştu.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileriyle bir araya gelen Tanrıkulu, onlarla bir süre sohbet ederek, bugüne kadar elde ettiği başarıları anlattı. Tekvando alanında ilk başarısını 1998 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü gelerek elde ettiğini anlatan Tanrıkulu, şunları kaydetti:

“Üç kez dünya şampiyonu oldum. Türkiye’yi dünyanın farklı ülkelerinde temsil ettim. Bu benim için gurur verici bir durum çünkü ülkemi tanıtıyorum. Ülkemi, dünya kamuoyu alanında bir başarıya taşıyorum. Bundan daha güzeli ne olabilir ki. Bu şekilde başarı basamaklarını adım adım çıktım. Çok çalışmanın ve fedakar olmanın gerektiğine inanıyorum. Buna inanmak lazım. İnançla yola çıkmak lazım çünkü başka türlü başarı olmaz.”

“FEDAKARLIKTA BULUNMANIZ GEREKİYOR”

Türkiye’de milli sporcu olmak için gece gündüz demeden çalışmak gerektiğinin altını çizen Tanrıkulu, “Başka türlü olmaz. Her anlamda fedakarlıkta bulunmanız gerekiyor. Başka türlü hedefe ulaşılamaz. Sporda başarıyı yakalamada özverili bir şekilde çalışmak çok önemlidir” ifadelerini kullandı.