SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Gözü dünya yıldızlarında

Gözü dünya yıldızlarında

Halkbank Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, dünyaca tanınan isimlerle görüştüklerini bildirdi.

Halkbank Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yeni sezona daha güçlü girmek için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi şampiyonu olarak Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’nin yüzünü güldürecek bir takım oluşturmak istediklerini vurgulayan Süleymanoğlu, “Bize yakışan, takımımızın seviyesini daha yukarı çekecek, dünyaca tanınan birçok isimle görüşüyoruz. Görüşüp konuştuğumuz her oyuncuyla kontrat imzalayacağız diye bir şart yok. Bazı oyuncularla belli aşamaya geldik. Kesinleşen, imza aşamasına getirdiğimiz isimler, kulübümüzün basın birimi tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır. En iyisini yapabilmek için çaba harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

Süleymanoğlu, üzerlerindeki sorumluluğun bilinciyle hareket ettiklerine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Transfer zor bir iş. Bir oyuncunun dünya starı olması başarı için yetmez. Geldiği ülkenin sosyal yaşamına, voleybol düzenine uyum sağlayacak, dışarıda ve saha içinde sizi utandırmayacak oyuncular bulmalısınız. Bunların tamamı gerçekleşse bile voleybolcunun takıma aşısının tutması gerekiyor. Sezon içinde bu sorunlarla uğraşmamak için şimdiden ince eleyip sıkı dokuyoruz.”