SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, geçen pazar günü İzmir’de sona eren Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası’nda Türkiye’nin 12 madalya kazanarak şampiyon olmasına ilişkin, “Türkiye, dünya karatesinin en istikrarlı ülkesi haline geldi” dedi.

Delihasan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın organizasyon ve Türk takımlarının başarısı açısından güzel geçtiğini söyledi.

Şampiyonaya katılan delegelerin organizasyon kalitesinden dolayı kendilerine teşekkür ettiğini ifade eden Delihasan, gençlerin burada sportif olarak sergilediği performansın gelecek açısından önemli olduğunu kaydetti.

Delihasan, İzmir’de yaptıkları organizasyonu, gelecek yıl İstanbul’da düzenleyecekleri Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nın ön hazırlığı olarak değerlendirdiklerini dile getirerek, “Türkiye, dünya karatesinin en istikrarlı ülkesi haline geldi. Bu istikrar bundan sonra da devam edecek. Başarılarımız ortada, bunların devamı için elimizden geleni yapacağız. İlk defa yapılacak Avrupa oyunlarının takımı, İstanbul’da yapacağımız Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda seçilecek. Ondan önce de İstanbul Open Karate Turnuvamız var. Her yıl yaklaşık 50 ülke geliyor. Onu bu yıl Eylül’de gerçekleştireceğiz. Bu hafta sonu da ülkemizde Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası var” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:11,