SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile sözleşmesi sona eren ve takımdan ayrılacak olan Didier Drogba'nın ünü sadece Avrupa ve Asya ile sınırlı değil. Geçtiğimiz aylarda Brezilyalı Daniel Neto Drogba'ya olan hayranlığı dolaysısyla yeni doğan çocuğuna Miguel “Drogbinha” ismini koymuştu. O Neto Fildişi Sahili takımının kampını ziyaret etti ve Drogba ile tanışma fırsatı yakaladı.

Antrenmanda “Drogba lütfen bizimle fotoğraf çektir” ve “Fildişi Sahili'ne başarılar” pankartlarını gören Drogba tribünlere doğru ilerledi ve Daniel Neto ve ailesinin bu isteğini kırmadı. Drogba oğluna Drogbinha ismini koyan Daniel Neto ve ailesinden çok etkilendi. Drogbinha'yı kucağına alan yıldız futbolcu beraber fotoğraf çekilirken imzalı fotoğraflar ve formasını da aileye hediye etti.

Konu hakkında kısa bir açıklamada bulunan Neto Drogba ile buluşmanın harika bir şey olduğunu söylerken, “Drogba harika bir insan. Bizi çok iyi karşıladı ve bize çok yardımcı oldu. Tribünlere doğru geldi ve duş aldıktan sonra yanlarına geleceğini söyledi” dedi.

Costa ve Drogba ayrıca bir anlaşma da yapmışlar. Eğer Drogba turnuvayı gol kralı olarak tamamlarsa Miguel Drogbinha'nın adı “Miguel Drogba” olarak değişecek.

İşte tanışma anından kareler:

Yayınlanma Tarihi:16:19,