SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın Guaruja kentinde 2014 FIFA Dünya Kupası hazırlıklarını sürdüren Bosna Hersek A Milli Takımı oyuncuları, antremanlarını Costa Classique Oteli yakınlarındaki kumsalda gerçekleştirdi. Antrenmana, sol bacağı incinen takım kaptanı Emir Spahiç katılmadı.

Birçok yerli ve yabancı gazetecinin takip ettiği antrenmanı, Brezilya’ya gelen bazı Bosna Hersekli taraftarlar da izledi.

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı’nın Guaruja’ya gelmesiyle başta millilerin kalacağı Casa Grande Hotel olmak üzere, tüm şehirde güvenlik önlemleri arttırıldı.

“SALDIRI YOK”

Bosna Hersek A Milli Takımı Teknik Heyet Sekreteri Elmir Pilav, Brezilya medyasında yer alan, takımın ve teknik direktör Safet Suşiç’in bir gezi sırasında saldırıya uğradıkları iddiasını yalanladı.

Pilav, Brezilya halkının Bosna Herseklilere karşı gayet misafirperver davrandığını ve bu tür yalanların, 2014 Dünya Kupası öncesi şehirdeki pozitif atmosferi bozmak amacıyla yayınlandığını söyledi.

SANTOS İLE HAZIRLIK MAÇI

Bosna Hersek Milli Takımı, ilk maçını Brezilya’nın Santos takımıyla yaptı. Maçı 5-1 kazanan Bosna Hersekli futbolcular, bu maçla Dünya Kupası öncesinde kendilerini deneme fırsatı buldu.

Daha önce ABD ve Fildişi Sahili A Milli Takımları ile dostluk maçları oynayan Bosna Hersekli futbolcular, günü dinlenerek geçirecek.

Bosna Hersek A Milli Takımı, 2014 Dünya Kupası kapsamında, ilk maçını 15 Haziran’da Arjantin ile oynayacak.

TARAFTARLAR BREZİLYA’DA

Bosna Hersek A Milli Takımı’nın yurt dışından gelen ilk taraftar grubu, Avustralya’dan Brezilya’ya geldi. Takımlarının maçlarını izlemek için 30 saatlik uçuşu göze alan taraftarlar, Bosna Hersek’in 2014 Dünya Kupası’nda yer almasından duydukları mutluluk ve heyecanı dile getirdiler.

DÜNYA KUPASI’NI KIM KAZANIR?

RONALDO: KLOSE’YI GOL REKORU IÇIN DESTEKLIYORUM

BENTO: RONALDO ÇABUK IYILEŞIYOR

Yayınlanma Tarihi:12:36,