SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Bir ilki başardık’

‘Bir ilki başardık’

Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü Günaçtı: "Türkiye ilk defa takım halinde Avrupa ikincisi oldu. Ayrıca en fazla madalyayı bu yarışmada kazandık" dedi.

Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü Ali Günaçtı, Bakü’de yapılan Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Türkiye’nin ilk defa takım halinde Avrupa ikincisi olduğunu söyledi.

Günaçtı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Düzceli sporcu Gülhan Bilgiç’in şampiyonada, genç bayanlar 50 kilogram kategorisinde birinci olduğunu belirterek, çok yetenekli ve hırslı bir sporcu olan Bilgiç’in, sol ve sağ kolda 2 altın madalya kazandığını kaydetti.

Bu başarının Bilgiç’e yetmediğini vurgulayan Günaçtı, “Önümüzde dünya şampiyonası var. Orada da şampiyon olacağına inanıyorum” dedi.

Bakü’de düzenlenen ve 25 ülkeden 500 sporcunun katıldığı şampiyonada önemli başarılar elde ettiklerini vurgulayan Günaçtı, “Türkiye ilk defa takım halinde Avrupa ikincisi oldu. Ayrıca en fazla madalyayı bu yarışmada kazandık. 106 sporcuyla katıldığımız yarışmada 14 altın, 15 gümüş, 20 bronz olmak üzere 49 madalya kazandık. Hedefimiz dünya şampiyonasında daha başarılı olmak” diye konuştu.

Bilgiç de elde ettiği başarıda antrenörü Ali Günaçtı’nın emeğinin büyük olduğunu dile getirerek, Düzce ve Türkiye’nin adını her platformda duyurmak istediğini bildirdi.